Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IndiGo zamówiły 300 Airbusów

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 29 października 2019

Linie IndiGo z Indii złożyły zamówienie na 300 samolotów z rodziny A320neo. To jedno z największych w historii zamówień na samoloty Airbusa złożone przez jednego operatora. Zamówienie obejmuje modele A320neo, A321neo i A321XLR. Dzięki niemu całkowita liczba samolotów rodziny A320neo zamówionych przez IndiGo wyniesie 730.

A321XLR w barwach IndiGo / Ilustracja: Airbus

To zamówienie jest wielkim wydarzeniem dla IndiGo, gdyż służy wzmocnieniu naszej misji popularyzacji komunikacji lotniczej w Indiach, co z kolei przyspieszy wzrost gospodarczy kraju i mobilność ludzi. Oczekuje się, że sektor lotniczy w Indiach będzie się mocno rozwijał, a my jesteśmy na dobrej drodze, aby zbudować najlepszy na świecie system transportu powietrznego, obsługujący więcej klientów i spełniający obietnicę zapewnienia im niskich cen biletów i uprzejmego, bezproblemowego świadczenia usług – powiedział Ronojoy Dutta, dyrektor generalny IndiGo.

Cieszy nas fakt, że IndiGo, jeden z pierwszych klientów którzy zamówili samoloty A320neo, chce się nadal rozwijać dzięki Airbusowi. Dzięki temu IndiGo jest największym na świecie użytkownikiem rodziny A320neo – dodał prezes Airbusa Guillaume Faury.

Od samego początku wierzyliśmy w IndiGo i jesteśmy zadowoleni się, że możemy kontynuować nasze bardzo owocne partnerstwo. [...] Wybór samolotów A321neo, a teraz także A321XLR, stanowi dla naszych klientów logiczny następny krok w rozwoju poprzez dążenie do obniżania kosztów oraz zwiększania komfortu pasażerów i zasięgu rynkowego – stwierdził Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.

IndiGo należy do najszybciej rozwijających się przewoźników na świecie. Od czasu dostarczenia pierwszego A320neo w marcu 2016 jego flota wzrosła do 97 samolotów rodziny A320neo. Towarzystwo eksploatuje też 128 samolotów rodziny A320ceo (Tysiąc samolotów rodziny A320neo, 2019-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.