Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurowings wylądowały w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, 29 października 2019

Linie Eurowings zainaugurowały 27 października regularne loty na trasie Düsseldorf – Gdańsk. Połączenie będą obsługiwały Airbusy A319 i A320 cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Połączenie Düsseldorf – Gdańsk będzie realizowane cztery razy w tygodniu / Zdjęcie: Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Pierwszy lot z Düsseldorfu został wykonany przez Airbusa A319-132 o znakach rejestracyjnych D-AGWU, który wylądował w porcie lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy o godz. 11:31. Samolot powitano tradycyjnym salutem wodnym w wykonaniu lotniskowej straży pożarnej. Start do trwającego 89 minut lotu powrotnego nastąpił o godz. 12:35.

Bardzo się cieszymy, że tak ważna linia lotnicza z rodziny Lufthansy dołączyła Gdańsk do swojej oferty. Mamy nadzieję na dobrą współpracę z Eurowings. Nowe połączenie jest tym ważniejsze, że Düsseldorf jest dużym i ważnym hubem przesiadkowym, za pośrednictwem którego nasi pasażerowie będą mogli latać po całym świecie – powiedziała kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk Iwona Tomczyńska.

Z przyjemnością witamy Gdańsk, trzecie lotnisko Eurowings w Polsce, w sieci połączeń ponad 200 lotnisk Eurowings. Wspólnie z naszymi kolegami z Portu Lotniczego Gdańsk z niecierpliwością czekamy na sukces tej nowej trasy do Düsseldorfu, ponieważ lepsza łączność między Polską a Niemcami jest bardzo ważna dla turystyki, gospodarki i Polaków mieszkających w całej Europie – powiedział dyrektor generalny ds. sprzedaży Lufthansa Group Poland Frank Wagner (Nowi przewoźnicy w Gdańsku, 2019-04-04).

Wcześniej, w latach 2011-2012 bezpośrednie loty na trasie z Gdańska do Düsseldorfu wykonywała Lufthansa. Eurowings są tanimi liniami lotniczymi należącymi do Grupy Lufthansa i obecnie dysponują flotą złożoną z ponad 100 samolotów Airbus A319, A320, A321, A330-200 i A330-300, Boeing 737-800 i De Havilland Canada DHC-8-400. Przewoźnik oferuje aktualnie ponad 210 kierunków na lotniska w ponad 60 krajach na całym świecie. W ubiegłym roku linie po raz pierwszy obsłużyły ponad 40 mln pasażerów, a ich personel powiększył się do około 9 tys. pracowników.

Gdańsk jest trzecim w Polsce lotniskiem, na które docierają Eurowings. Przewoźnik obsługuje już trasy Wrocław – Düsseldorf, Kraków – Düsseldorf i Kraków – Stuttgart (Eurowings polecą z Frankfurtu , 2019-03-06).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra