Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

FR ma 25% rynku śmigłowcowego Afryki

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 29 października 2019

Rosyjski koncern Wiertalioty Rosii potwierdził informacje o zamówieniu 12 śmigłowców bojowych Mi-35 przez rząd Nigerii. Był to efekt zakończonego w Soczi Rosyjsko-Afrykańskiego Forum Gospodarczego.

Podczas październikowego forum Rosja-Afryka w Soczi promowano zmodernizowany wariant Mi-35P z nowymi, już rosyjskimi silnikami, nowym systemem nawigacyjno-celowniczym i nowym zestawem uzbrojenia / Zdjęcie: Wiertolioty Rosii

W krajach afrykańskich – jak podał dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij – jest w użyciu, oficjalnie zarejestrowanych ponad 900 śmigłowców wyprodukowanych przez zakłady jego przedsiębiorstwa. Jest to niemal 25% wszystkich wiropłatów operujących w krajach Afryki. W przypadku rynku wiropłatów wojskowych Czarnego Lądu prawie 40% całej floty to śmigłowce wyprodukowane i dostarczone z Rosji.

Ponad połowa wszystkich rosyjskich wiropłatów służących krajom afrykańskim to konstrukcje rodziny Mi-8/Mi-17. W wojskach lotniczych Afryki operuje ponad 250 śmigłowców bojowych rodziny Mi-24/Mi-35.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.