Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej ACV dla USMC

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 listopada 2019

US Marine Corps (Korpus Piechoty Morskiej USA) podpisał z BAE Systems umowę o wartości blisko 120 mln USD, która dotyczy dostawy partii 30 wozów Amphibious Combat Vehicle (ACV).

Do USMC może w przyszłości trafić nawet ponad 800 amfibii ACV / Zdjęcie: BAE Systems

Jest to już trzecie zamówienie tych pojazdów w ramach wstępnej produkcji niskoseryjnej (Low Rate Initial Production). Najnowsze zamówienie dotyczy pojazdów w wariancie transportera opancerzonego ACV-P. Wariant ten przystosowany jest do transportu 13 marines i trzech członków załogi. Pojazdy będą operowały z amerykańskich okrętów desantowych. Produkcja zamówionych wozów ma się zakończyć w styczniu 2022.

ACV to pojazdy kołowe 8x8 o masie 32 t. W przyszłości zastąpią wysłużone amfibie AAV. Obecne zamówienia dotyczą wyłącznie wariantu transportera opancerzonego. Jednakże planuje się produkcję również innych wariantów. Do produkcji trafi pojazd dowodzenia i kierowania ACV-C, pojazd uzbrojony w 30-mm armatę automatyczną ACV-30 i wariant ewakuacyjny ACV-R (Przeciwpancerny ACV, 2019-09-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.