Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby amunicji precyzyjnej do Carl-Gustaf

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 listopada 2019

31 października ogłoszono zakończenie pierwszej serii prób pocisku precyzyjnego do dział bezodrzutowych Carl-Gustaf. Tego typu amunicja została opracowana wspólnie przez Saaba i Raytheona w ramach współpracy nawiązanej w 2016.

Pocisk precyzyjny będzie 11. typem amunicji bojowej przeznaczonym do granatników Carl-Gustaf / Zdjęcie: Raytheon 

Testy pocisku realizowane były w Saab Bofors Test Centre w Karlskoga w Szwecji i w Mile High Range w Sierra Blanca w Teksasie. W trakcie prób dokonano łącznie 11 odpaleń. Jak poinformował Raytheon, wszystkie pociski trafiły w cel. Kolejne testy zaplanowano na przyszły rok.

Najnowszy rodzaj amunicji do dział bezodrzutowych Carl-Gustaf jest naprowadzany półaktywnie za pomocą wiązki lasera. Pocisk, osiągający prędkość okołodźwiękową, ma być przystosowany do zwalczania szerokiego spektrum zagrożeń na dystansie do 2000 m, w tym celów stacjonarnych i ruchomych, takich jak pojazdy opancerzone, umocnienia, czy konstrukcje betonowe. Precyzja naprowadzania ma zapewnić minimalizację zniszczeń ubocznych.

W październiku 2018 koncerny pracujące nad pociskiem otrzymały od US Army kontrakt na demonstratory nowej amunicji. Pociskiem zainteresowane jest już US Special Operations Command. Pocisk powinien zainteresować także innych użytkowników z ponad 40 państw eksploatujących granatniki Carl-Gustaf (Carl-Gustaf M4 dla US Army, 2019-02-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.