Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norweskie F-35A gotowe do działań

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 listopada 2019

Luftforsvaret (wojska lotnicze Norwegii) zadeklarowały wczoraj, 6 listopada, wstępną zdolność operacyjną wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A. W ceremonii udział wzięli norweski minister obrony Frank Bakke-Jensen i dowódca Luftforsvaret gen. dyw. Tonje Skinnarland.

Całkowita zdolność operacyjna F-35A ma być zgłoszona przez Luftforsvaret do 2025 / Zdjęcie: MO Norwegii  

Od dwóch lat Luftforsvaret prowadziły intensywne próby operacyjne F-35A w specyficznych warunkach na terenie kraju, także zimą i na dalekiej północy, w ramach współdziałania z wojskami lądowymi i specjalnymi, a także marynarką wojenną. Zgłoszenie wstępnej zdolności operacyjnej oznacza, że norweskie F-35A są w stanie szybko reagować na zdarzenia i kryzysy na terenie Norwegii, norweskich wodach terytorialnych i przyległych obszarach.

Pierwsza trójka F-35A wylądowała na norweskiej ziemi w listopadzie 2017. Dotychczas Luftforsvaret odebrały 22 samoloty tego typu. 15 z nich stacjonuje w bazie Ørland, a pozostałych 7 znajduje się w bazie lotniczej Luke w Stanach Zjednoczonych, gdzie służą do szkolenia pilotów i służb inżynieryjno-lotniczych.

W 2022 F-35A rozpoczną służbę w bazie Evenes w ramach systemu obrony przestrzeni powietrznej NATO, pozostając w stanie podwyższonej gotowości przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Całkowita zdolność operacyjna F-35A ma być zgłoszona przez Luftforsvaret do 2025 (Trzy kolejne F-35A w Norwegii , 2018-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.