Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy A320neo dla Bamboo Airways

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 08 listopada 2019

CDB Aviation, irlandzka spółka zależna China Development Bank Financial Leasing (CDB Leasing), dostarczyła 4 listopada pierwszy z trzech samolotów Airbus A320neo dla wietnamskich Bamboo Airways.

Do połowy 2020 Bamboo Airways mają posiadać 5 A320neo / Zdjęcie: CDB Aviation

Bamboo Airways stale powiększają swoją flotę o różne modele nowoczesnych samolotów, potwierdzając swoją zdolność finansową, poprawiając konkurencyjność, demonstrując swoją orientację w otwieraniu tras krajowych i międzynarodowych, a także oferując pasażerom obsługę 5-gwiazdkową. [...] Modernizacja i rozbudowa floty Bamboo Airways pomaga w realizacji misji polegającej na łączeniu prowincji i miast w całym Wietnamie oraz łączeniu Wietnamu ze światem, przyczyniając się do promowania rozwoju turystyki, zwiększania globalnej wymiany gospodarczej i kulturalnej – powiedział Bui Quang Dung, zastępca dyrektora generalnego Bamboo Airways.

A320neo (nr ser. MSN 9306), napędzany silnikami CFM Leap-1A i przystosowany do przewozu 8 pasażerów w klasie biznes i 162 podróżnych w klasie ekonomicznej, został przekazany przewoźnikowi w Tuluzie, a następnie uroczyście powitany po przylocie do Hanoi. Wietnamskie towarzystwo spodziewa się odebrania kolejnych dwóch A320neo od CDB Aviation w maju i czerwcu 2020. Kolejne dwa zostaną wydzierżawione od BOC Aviation, a ich przybycie planowane jest w listopadzie i grudniu 2019.

Bamboo Airways jest własnością FLC Group, wietnamskiej spółki wielobranżowej, zajmującej się lotnictwem, nieruchomościami, kurortami, rolnictwem i golfem. Przewoźnik zamierza uruchomić połączenia do innych krajów regionu, w tym Chin, Republiki Korei i Japonii, a także chce stać się pierwszym w Wietnamie operatorem bezpośrednich lotów do USA (Wietnamskie linie kupiły 110 Boeingów , 2019-02-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.