Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ZEA kupują 10 CH-47F Chinook

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 09 listopada 2019

7 listopada 2019 DSCA (Defense Security Cooperation Agency) Departamentu Obrony USA skierowała do Kongresu informację o planowanej sprzedaży Zjednoczonym Emiratom Arabskim 10 śmigłowców transportowych CH-47F Chinook. Transakcja ma zostać zrealizowana zgodnie z procedurami FMS (Foreign Military Sales). Z pakietem wsparcia technicznego i szkoleniowego ma być warta do 830,3 mln USD. Poza 10 śmigłowcami oferta obejmuje m.in. 26 silników T55-GA-714A do nich, 12 AN/AAR-57 Common Missile Warning Systems (CMWS) oraz 20 M134D-H Mini Gun i 20 M240H Machine Gun.

Śmigłowiec transportowy Boeing CH-47F ze składu 83rd Expeditionary Rescue Squadron, operujący w Bagram w Afganistanie, marzec 2018 / Zdjęcie: Tech. Sgt. Gregory Brook – US Air Force

ZEA dysponują obecnie 31 śmigłowcami Chinook. 22 z nich w wersji CH-47F, a 9 w starszej wersji CH-47C+. Wszystkie operują na rzecz sił specjalnych. 16 pierwszych CH-47F Chinook ZEA kupiły w 2009 za ok. 2 mld USD.

Według Boeinga, ZEA nie otrzymają Chinooków w najnowszym wariancie – Block II. Ten będzie dostępny najwcześniej w 2021, po zakończeniu testów certyfikacyjnych.

Podstawowe prace związane z realizacja planowanego kontraktu mają zostać wykonane zakładach Boeinga w Ridley Park w Pensylwanii, w zakładach Honeywell Engine w Phoenix w Arizonie oraz w Science and Engineering Services w Huntsville w Alabamie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.