Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelski Tetris Challenge

Lotnictwo wojskowe, Publikacje, 11 listopada 2019

Izraelskie wojska lotnicze zorganizowały wykonanie filmu i zdjęcia w ramach internetowej akcji Tetris Challenge. Można z na nim zobaczyć z góry 7 samolotów, kilka pojazdów naziemnych i kilkudziesięciu żołnierzy. Samoloty to F-15I Ra'am z 69 Sq, F-16I Sufa z 107 Sq, M-346 Lavi z 102 Sq oraz G-120A Snunit, OH-58B Saifan i T-6A Efroni z Flight Training Shool, a także jedyny zdatny do lotu PT-17 (Stearman Model 75) z muzeum w Hatzerim. Obok samolotów znalazło się także ich uzbrojenie.

Efekt Tetris Challenge w wykonaniu żołnierzy z bazy lotniczej Hatzerim w Izraelu / Zdjęcie: IAF – Rotem Rogowski i Daniel Lewatowski, SKYPRO

Tetris Challenge to udostępniane w Internecie, wykonywane z góry zdjęcia ludzi i używanego przez nich sprzętu. Mają wyglądać jak wyjęte z pudełka elementy zestawów. Pierwsze takie zdjęcie zaprezentowali w listopadzie 2018 policjanci z Nowej Zelandii, ale popularność zdobyło dopiero podobne zdjęcie umieszczone w Internecie 1 września 2019 przez policjantów szwajcarskiej drogówki. W Polsce 23 września zaprezentowali się policjanci z Żyrardowa, ich radiowóz i wyposażenie.

IAF opublikował film i zdjęcia z wydarzenia na Twitterze. Ich autorami są Rotem Rogowski i Daniel Lewatowski z SKYPRO. Wszystko odbyło się w bazie lotniczej Hatzerim.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.