Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SISEVALTIR II dla argentyńskiej armii

Wojska lądowe, 15 listopada 2019

Dirección General de Investigación y Desarrollo del Ejército Argentino (DGID, Dyrekcja Generalna ds. Badań i Rozwoju Wojsk Lądowych Argentyny), za pośrednictwem Instituto de Investigaciones Científicas y Técnicas de las Fuerzas Armadas (CITEDEF, Instytutu Badań Naukowo-Technicznych Sił Zbrojnych) dostarczyła 7 listopada do Colegio Militar de la Nación (Narodowego Kolegium Wojskowego) 20 zestawów laserowych symulatorów strzelań SISEVALTIR II (Sistema de Evaluación para Tiradores Individuales y Fracciones). Urządzenia odtwarzają rzeczywiste środowisko bojowe i pozwalają zoptymalizować zakres ćwiczenia, czas szkolenia i przeprowadzić ocenę jego przebiegu.

Colegio Militar de la Nación odebrało 20 zestawów laserowych symulatorów strzelań SISEVALTIR II / Zdjęcia: MO Argentyny

SISEVALTIR II to symulator przeznaczony dla małych pododdziałów piechoty, pozwalający na odtworzenie bezpośredniego starcia z przeciwnikiem, z użyciem nadajników laserowych zamontowanych na broni, które symulują zasięg i częstotliwość strzałów. Każdy żołnierz wyposażony jest w detektory trafienia, umożliwiające ocenę skuteczności ognia przeciwnika (zabity lub ranny). Instruktor może też wyłączyć z akcji każdego żołnierza bez wcześniejszego trafienia. Obecnie SISEVALTIR II współpracuje z karabinami FN FAL z amunicją ślepą.

Wszystkie informacje są rejestrowane przez indywidualne tablety lub komputery typu toughbook (umożliwiające korzystanie z symulatorów w terenie otwartym i w niekorzystnych warunkach pogodowych) i przesyłane do bazy danych SISEVALTIR. Umożliwia to przeprowadzenia analizy po zakończeniu szkolenia i określenie skuteczności działania pododdziału i poszczególnych żołnierzy.

W porównaniu do pierwszej wersji symulatora, opracowanej w latach 1990., SISEVALTIR II ma nowe oprogramowanie do zarządzania ćwiczeniami i programowania nadajników laserowych i detektorów trafienia, a pamięć rejestruje informacje nawet podczas wymiany baterii. Zaprojektowano też specjalne pojemniki transportowe na uprząż i nadajnik oraz skrzynie do transportu wszystkich podstawowych elementów systemu (broń instruktora, 7-calowy monitor LED / kamera, toughbook i trójnóg do regulacji broni).

Jorge Cavadini, szef projektu SISEVALTIR II z ramienia CITEDEF, mówi: Ulepszenia, które wprowadziliśmy, to wydłużenie czasu pracy zestawu do 6-7 godzin przy całkowitym naładowaniu 9-V baterii, co w zupełności wystarcza do ćwiczeń. Zestaw można teraz wstępnie zaprogramować, a następnie można wyjąć baterię i dwie minuty przed ćwiczeniem dostarczyć go żołnierzowi, który tylko wkłada baterię i nie musi już robić nic więcej. Oprócz tego w przyszłości zamierzamy wprowadzić bezprzewodową i szybszą transmisję danych między zestawem a komputerem.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa i Florencii Lucero Heguy
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.