Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne Spike dla Heer

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 listopada 2019

Spółka Eurospike, joint venture Rafael Advanced Defense Systems Ltd. oraz Diehl Defense GmbH & Rheinmetall Electronics GmbH, podpisała, w ramach wieloletniej umowy ramowej, pierwsze zamówienie na dostawę 1500 pocisków Spike (oznaczonych w Niemczech jako MELLS, Mehrrollenfähiges Leichtes Lenkflugkörper-System) i setek wyrzutni z zespołem kierującym ICLU.

Niemcy są jednymi z 19 użytkowników ppk Spike w Unii Europejskiej i NATO / Zdjęcie: Rafael 

Umowa została podpisana na początku listopada przez przedstawicieli Eurospike i BAAINBw (Federalnego Biura ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie niemieckiego Ministerstwa Obrony w Koblencji. Pociski i wyrzutnie będą produkowane w Niemczech przez lokalne przedsiębiorstwa.

Wieloletnia umowa ramowa pozwoli Bundeswehrze kontynuować zakup dodatkowych pocisków Spike w ciągu najbliższych kilku lat, aby osiągnąć cel polegający na posiadaniu dużej liczby wyrzutni w porównaniu do liczby pocisków. Heer używają obecnie zarówno przenośnych MELLS, jak i wyrzutni ppk Spike zamontowanych na pojazdach Puma, Marder i Wiesel (Szkolne strzelania MELLS, 2019-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.