Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Spike dla Heer

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 listopada 2019

Spółka Eurospike, joint venture Rafael Advanced Defense Systems Ltd. oraz Diehl Defense GmbH & Rheinmetall Electronics GmbH, podpisała, w ramach wieloletniej umowy ramowej, pierwsze zamówienie na dostawę 1500 pocisków Spike (oznaczonych w Niemczech jako MELLS, Mehrrollenfähiges Leichtes Lenkflugkörper-System) i setek wyrzutni z zespołem kierującym ICLU.

Niemcy są jednymi z 19 użytkowników ppk Spike w Unii Europejskiej i NATO / Zdjęcie: Rafael 

Umowa została podpisana na początku listopada przez przedstawicieli Eurospike i BAAINBw (Federalnego Biura ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie niemieckiego Ministerstwa Obrony w Koblencji. Pociski i wyrzutnie będą produkowane w Niemczech przez lokalne przedsiębiorstwa.

Wieloletnia umowa ramowa pozwoli Bundeswehrze kontynuować zakup dodatkowych pocisków Spike w ciągu najbliższych kilku lat, aby osiągnąć cel polegający na posiadaniu dużej liczby wyrzutni w porównaniu do liczby pocisków. Heer używają obecnie zarówno przenośnych MELLS, jak i wyrzutni ppk Spike zamontowanych na pojazdach Puma, Marder i Wiesel (Szkolne strzelania MELLS, 2019-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.