Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest i wodowanie Semka

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 20 listopada 2019

Chrzest i wodowanie czwartego holownika typu B860 odbył się dzisiaj, 20 listopada, w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Jednostka oznaczona numerem budowy B860/4 i nosząca oznaczenie H-12 otrzymała podczas uroczystości imię Semko.

Matką chrzestną czwartego holownika typu B860, H-12 Semko, została Marzena Gańcza – dyrektor Zespołu Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu / Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

Matką chrzestną została Marzena Gańcza – dyrektor Zespołu Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu. Po wypowiedzeniu przez nią tradycyjnych słów chrztu – Płyń po morzach i oceanach świata, sław imię polskiego stoczniowca i polskiego marynarza. Nadaję ci imię Semko –nastąpiło rozbicie o burtę butelki szampana.

W uroczystości udział wzięli m.in. Inspektor MW wiceadm. Jarosław Ziemiański, dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kontradm. Krzysztof Nieć, szef Szefostwa Techniki Morskiej Inspektoratu Uzbrojenia kmdr Krzysztof Olejniczak, a także kmdr por. Robert Lisowski, d-ca 12. Dywizjonu Trałowców, w skład którego wejdzie H-12. Obecna była również przyszła, 10-osobowa, załoga holownika, na czele z wyznaczonym na jego dowódcę mł. chor. mar. Grzegorzem Ciecierskim.

Po zakończeniu uroczystości chrztu rozpoczęły się przygotowania do wodowania jednostki. Ponieważ, tak samo jak w przypadku poprzednich trzech jednostek tego typu, dokonywane jest ono za pomocą dźwigu pływającego Conrad Consul, całość procedury zajmuje przeszło godzinę. Ostatecznie H-12 dotknął powierzchni wody ok. 13:35, by spocząć na niej kilkanaście minut później (Stępka pod holownik B860/6, 2019-11-15).

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.