Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lufowy ppk dla Armaty coraz bliżej

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 listopada 2019

Rozpoczynają się testy wystrzeliwanego z lufy 125-mm przeciwpancernego pocisku kierowanego 3UBK25 Sokół-V dla czołgu T-14 Armata. Jest on opracowywany przez Biuro konstrukcyjne maszyn precyzyjnych (KBToczmasz) im. A.E. Nudelmana.

Sokół-V wywodzi się ze 152-mm lufowego ppk opracowywanego w latach 1980. dla radzieckiego czołgu nowej generacji / Grafika: Internet

Planowane jest użycie w testach 25 kompletnych pocisków z głowicą bojową i urządzeniami samonaprowadzającymi, 46 pocisków tylko z urządzeniami samonaprowadzającymi i 46 pocisków tylko z układem nawigacji inercyjnej. Badania pocisków są prowadzone na poligonie Smolino, z użyciem czołgów T-80 i instalacji z gładkolufową armatą kal. 125 mm 2A82 dla czołgu T-14 (Toaleta w T-14 Armata, 2019-03-08).

Prace nad pociskiem zapoczątkowano w 2013. Wtedy KB Toczmasz otrzymało kontrakt o wartości 1,14 mld rubli na prace projektowe. Założono, że pocisk będzie gotowy już w 2016, projekt odnotował jednak kilkuletnie opóźnienie.

Nie ujawniono rozmiarów 3UBK25, zasięgu, prędkości i możliwości głowicy bojowej. Znane są jednak informacje o głowicy naprowadzającej pocisku. Składa się ona z modułu optoelektronicznego (z kanałem optycznym i działającym w podczerwieni), żyroskopowego układu stabilizacji i układu nawigacji inercyjnej. Oznacza to, że pocisk będzie naprowadzany pasywnie z użyciem trybu wystrzel i zapomnij. Według ujawnionych informacji pocisk ma mieć możliwość zwalczania celów znajdujących się poza zasięgiem wzroku (ang. Beyond Line Of Sight, BLOS), uderzając z górnej półsfery.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.