Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wznowienie lotów MiGów-29

Lotnictwo wojskowe, 25 listopada 2019

Dzisiaj, 25 listopada, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych podjął decyzję o wznowieniu lotów samolotów myśliwskich MiG-29, znajdujących się w wyposażeniu Sił Powietrznych.

Proces przywracania uprawnień pilotów MiGów-29 potrwa minimum pół roku / Zdjęcie: Bartosz Głowacki 

Przed południem minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w Mińsku Mazowieckim z pilotami tamtejszej 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Kilka godzin później, DG RSZ poinformował w mediach społecznościowych, że po analizie wdrożonych zaleceń podjął decyzję o wznowieniu eksploatacji samolotów MiG-29 (Awans generalski na zgliszczach, 2019-03-14).

Na zorganizowanej później konferencji prasowej Inspektor Sił Powietrznych gen. dyw. pil. Jacek Pszczoła i d-ca 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk. pil. Maciej Trelka poinformowali, że samoloty MiG-29 były utrzymywane w gotowości do wznowienia lotów, poddawane były planowym obsługom technicznym oraz obsługom wynikającym z określonego czasu przestoju.

Niestety, ich piloci utracili już uprawnienia do latania. W związku z tym, zgodnie z regulaminem lotów, będą musieli wznowić uprawnienia niezbędne do wykonywania lotów. Według gen. Pszczoły regulamin lotów dopuszcza do wznowienia uprawnień, kiedy wszyscy piloci utracili uprawnienia. W pierwszej kolejności przywrócone zostaną uprawnienia najbardziej doświadczonych lotnikow.

Jak poinformował gen. Pszczoła proces przywracania uprawnień pilotów MiGów-29 potrwa minimum pół roku, do połowy 2020. Będą oni musieli przejść szkolenie teoretyczni i symulatorowe, a następnie wznowić nawyki pilotowania w różnych warunkach atmosferycznych, o każdej porze doby.

Zdaniem gen. Pszczoły obecnie do lotu zdatnych jest 5 MiGów-29, a 12 oczekuje na przeprowadzenie lotów kontrolnych. Zapas części zamiennych jest wystarczający do ich eksploatowania przez dalsze 3-4 lata (Rocznica śmierci kpt. pil. Krzysztofa Sobańskiego, 2019-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.