Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie dla francuskich śmigłowców

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 26 listopada 2019

Airbus Helicopters ze spółką partnerską Heli Union zawarły umowę na świadczenie usług globalnego wsparcia technicznego dla floty śmigłowców Cougar i Caracal eksploatowanych przez francuskie l’armée de Terre i l’armée de l’Air (wojska lądowe i wojska lotnicze).

Francuskie siły zbrojne używają 18 śmigłowców H225M Caracal (na zdjęciu) i 26 Cougarów. Niektóre z nich wykonują obecnie w operacjach zagranicznych zadania transportu wojsk, wsparcia sił specjalnych oraz misje poszukiwawczo-ratownicze / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Ze strony wojska kontrakt negocjowała i podpisała agencja DMAé, odpowiedzialna za poprawę dostępności wojskowych statków powietrznych we Francji. Dla Airbus Helicopters to pierwsza umowa podpisana jako rezultat nowego podejścia do eksploatacji wojskowych statków powietrznych, zainicjowanego przez minister obrony Florence Parly.

Celem wieloletniego kontraktu jest zwiększenie dostępności Caracali i Cougarów poprzez przeniesienie na Airbusa odpowiedzialności za cały zakres wsparcia technicznego i logistycznego tych śmigłowców. Producent zobowiązał się do ograniczenia liczby wiropłatów poddawanych długotrwałym obsługom poprzez skrócenie czasu trwania prac obsługowych dla każdego typu śmigłowca nawet o 20%. Ponadto zobowiązania podjęte w zakresie logistyki i pomocy technicznej skracają przestoje związane z obsługami wojskowych wiropłatów.

Airbus Helicopters zaproponuje też, we współpracy z Heli Union, uruchomienie centrum obsługowego w pobliżu jednej z baz wojskowych w Pau i zaangażuje znaczną liczbę małych i średnich przedsiębiorstw francuskich do naprawy agregatów i wyposażenia wiropłatów (Próby tankowania H225M z A400M, 2019-09-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.