Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy Iskanderów zrealizowane

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 listopada 2019

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej opublikowało informację o przezbrojeniu ostatniej brygady rakiet taktycznych w system  9K720 Iskander. Tym samym zakończył się wieloletni proces wymiany przestarzałych systemów balistycznych krótkiego zasięgu 9K79 Toczka-U w całych siłach zbrojnych.

Federacja Rosyjska dysponuje już 11 brygadami rakiet taktycznych uzbrojonych w system Iskander / Zdjęcie: MO FR

Jako ostatnia w Iskandery przezbrojona została 448. Brygada Rakietowa stacjonująca w Zachodnim Okręgu Wojskowym. W tym samym okręgu znajdują się łącznie trzy brygady rakietowe. Uroczystość przekazania nowego wyposażenia odbyła się na poligonie Kapustin Jar. Wzięli w niej udział z-ca szefa wojsk rakietowych i artylerii Wojsk Lądowych Federacji Rosyjskiej płk Jurij Zarickij, dowództwo Zachodniego Okręgu Wojskowego i przedstawiciele przemysłu zbrojeniowego. Żołnierzom przekazano kilkadziesiąt pojazdów, w tym wyrzutnie, pojazdy transportowo-załadowcze, pojazdy dowódczo-sztabowe oraz wyposażenie dodatkowe.

W tym samym czasie trwa szkolenie żołnierzy, którzy będą stanowili obsługę Iskanderów. Odbywa się ono w centrum szkoleniowym wojsk rakietowych w Obwodzie Astrachańskim. Żołnierze niedawno rozpoczęli praktyczne zajęcia przygotowujące ich do obsługi nowoczesnego systemu rakietowego (Skala modernizacji SZ FR , 2019-03-22, Iskandery-M przekazane kaliningradzkim gwardzistom, 2017-11-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.