Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Islandia powitała RAF

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 listopada 2019

100-osobowy oddział Royal Air Force (RAF, królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii), wyposażony w wielozadaniowe samoloty bojowe Typhoon FGR4 ze składu 1 (Fighter) Squadronu (eskadry myśliwskiej) przybył 15 listopada na Islandię. Wyspiarze spędzą tam miesiąc, wykonując zadania ochrony przestrzeni powietrznej tego kraju w ramach misji NATO Icelandic Air Policing. W. Brytania jest 10. krajem Sojuszu, który rozmieścił swoje samoloty w bazie lotniczej Keflavik.

Brytyjskie Typhoony pozostaną na Islandii do połowy grudnia 2019 / Zdjęcie: RAF

Po przylocie i przeprowadzeniu pierwszych lotów zapoznawczych kontyngent RAF przeszedł certyfikację zdolności do działania pod nadzorem zespół weryfikacyjnego z Centrum Połączonych Operacji Lotniczych NATO (CAOC) w Uedem w Niemczech. 18 listopada brytyjscy lotnicy zgłosili status całkowitej zdolności operacyjnej.

Jesteśmy bardzo podekscytowani będąc tutaj i nie możemy się doczekać rozpoczęcia operacji lotniczych. Przybyliśmy na prośbę rządu Islandii, aby zapewnić wsparcie i pilnować przestrzeni powietrznej kraju – powiedział dowódca kontyngentu RAF Wing Commander (ppłk) Mark Baker.

W kraju codziennie wykonujemy zadania obrony przestrzeni powietrznej, więc przeniesienie się na Islandię było dość płynne. Samoloty doskonale poradziły sobie w trudnych warunkach, a zespół inżynierów wykonał dobrą robotę, aby utrzymać wysoką zdatność samolotów do lotu pomimo zimnych i długich nocy – dodał Flight Lieutenant (kpt) Dave Taudevin.

Misja Icelandic Air Policing wykonywana jest od 2008. Trwające 3-4 tygodnie rotacje odbywają się 3 razy w roku. Dotychczas ochroną przestrzeni powietrznej Wyspy Wulkanów zajmowali się lotnicy z Czech, Danii, Francji, Kanady, Norwegii, Niemiec, Portugalii, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Włoch. Kontyngent Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) zakończył swoją misję 25 października br. (F-35A powróciły z Islandii , 2019-10-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.