Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saudyjski Apache zestrzelony nad Jemenem

Lotnictwo wojskowe, 29 listopada 2019

Rzecznik sił zbrojnych Jemenu, brygadier Yahya Serai poinformował, że ich obrona powietrzna zestrzeliła nad terytorium swego państwa saudyjski śmigłowiec Boeing AH-64 Apache. Maszyna została zestrzelona dziś rano w rejonie Majazah niedaleko Asiru podczas działań wojennych. Po upadku na ziemię Apache całkowicie się spalił. Dwaj członkowie jego załogi zginęli.

Siły zbrojne Jemenu opublikowały nagranie video pokazujące zestrzelenie saudyjskiego Boeinga AH-64 Apache / Zdjęcie: via Twitter - towersight

Według bryg. Serai, do zestrzelenia saudyjskiego Apache użyto nowej technologii. Nie wyjaśnił jednak, co to za technologia. Wiadomo, że śmigłowiec został zestrzelony pociskiem klasy ziemia-powietrze.

Nieoficjalne źródła w Jemenie informują, że saudyjski Boeing Apache został zestrzelony pociskiem zestawu przeciwlotniczego Osa, pamiętającego jeszcze czasy sowieckie. Prawdopodobnie pochodził z Iranu. Operatorem systemu mieli być rebelianci Huti.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.