Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się kolejny F-16

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 03 grudnia 2019

Wczoraj ok. 15:30 czasu lokalnego w bazie Kunsan w Republice Korei, w czasie podejścia do lądowania po rutynowym locie treningowym, rozbił się myśliwiec F-16. Jego pilot zdołał się katapultować i przeżył. Wylądował w pobliżu bazy. Okazało się, że doznał niewielkich obrażeń i został przewieziony do placówki medycznej. Na ziemi nikomu nic się nie stało.

Myśliwiec F-16 kołuje po pasie startowym bazy Konsan w Republice Korei, 19 listopada 2019 / Zdjęcie: US Air Force – Staff Sgt. Mackenzie Mendez

Dowódca 8. skrzydła myśliwskiego US Air Force, które operuje z Kunsan, zawiesił wszystkie operacje wojskowe i cywilne w celu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i mienia. Pas startowy był zamknięty blisko dobę. Baza Kunsan znajduje się ok. 10 km na zachód od Gunsan, na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Koreańskiego, w pobliżu ujścia rzeki Kum. Z Kunsan w ramach 8. FW operują dwie eskadry wyposażone w F-16CM i F-16DM: 35. Pantons i 80. Juvats FS.

Wczorajszy wypadek był kolejnym w ciągu niecałego miesiąca z udziałem F-16. 8 października myśliwiec tego typu z 52nd Fighter Wing rozbił się w pobliżu Spangdahlem AB w Niemczech. 29 października 2019 w czasie lotu treningowego rozbił się F-16 z 49th Wing USAF z bazy Holloman w Nowym Meksyku. W obu przypadkach pilotom udało się katapultować i przeżyć.

Myśliwce General Dynamics (obecnie Lockheed Martin) F-16 Fighting Falcon są produkowane od 1976. Powstało ich ponad 4,6 tys. w wielu wersjach. F-16 używane są w 26 państwach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.