Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Serbia odebrała 4 Mi-35M

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 grudnia 2019

Ministerstwo obrony Serbii odebrało 4 rosyjskie śmigłowce uderzeniowe Mi-35M. Przybyły one 2 grudnia 2019 do bazy Batajnica im. Pukovnika Milenko Pavlovića pod Belgradem na pokładzie samolotu transportowego An-124. Wystartował on z siedziby zakładów Rostvertol – Rostowa nad Donem i przeleciał nad Morzem Czarnym i Bułgarią. Nieoficjalnie wiadomo, że samolot czekał tydzień na zgodę na ten lot.

Pierwsza prezentacja śmigłowców uderzeniowych Mi-35M o numerach 35101 do 35104, przeznaczonych dla Serbii, lotnisko zakładów Rostvertol w Rostowie nad Donem, sierpień 2019 / Zdjęcie: Rostvertol

Dostawa została zrealizowana przed planowanym terminem. Nastąpiło to na dwa dni przed spotkaniem prezydentów Serbii i Rosji, Aleksandra Vucicia i Władimira Putina w Soczi. Pierwotnie planowano, że rosyjskie śmigłowce zostaną dostarczone Serbii w pierwszym kwartale 2020. W sumie serbskie wojska lotnicze mają otrzymać 7 Mi-35M i 3 Mi-17 (Serbia chce kupić rosyjskie śmigłowce, 2018-04-11). Wejdą one w skład 714. protivoklopne helikopterske eskadrile Senke (cienie) z Kraljeva.

W 2018 FR przekazała Serbii 6 myśliwców MiG-29. W 2019 dołączyły do nich 3 śmigłowce Mi17B-5. Rosja przekazała też armii serbskiej 10 opancerzonych pojazdów kołowych BRDM-2. Planowana jest dostawa jeszcze 30 czołgów T-72 i 20 kolejnych BRDM-2.

Serbia zamówiła niedawno rosyjskie kompleksy obrony powietrznej Pancir-S1 (Serbia zamówiła kompleks Pancir-S, 2019-10-26). Mają być one dostarczone do końca 2019. To zamówienie zostało już opłacone.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.