Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Black Hawka

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 07 grudnia 2019

5 grudnia 2019 ok. 14:00 czasu lokalnego z St. Cloud Municipal Airport do lotu testowego po pracach obsługowych wystartował śmigłowiec Lockheed Martin (Sikorsky) UH-60A Black Hawk należący do Minnesota National Guard. Na jego pokładzie znajdowały się 3 osoby.

O 14:09 pilot śmigłowca nadał sygnał MayDay. Kilka minut później utracono łączność ze śmigłowcem. Wrak znaleziono ok. 16:00. Okazało się, że maszyna rozbiła się na terenie starej żwirowni w Kimball w hrabstwie Stearns, ponad 20 km na południowy zachód od St. Cloud.

Wrak należącego do 34th Combat Aviation Brigade Minnesota National Guard śmigłowca Lockheed Martin (Sikorsky) UH-60A Black Hawk, który rozbił się 5 grudnia 2019. Znaleziono go niedaleko kościoła katolickiego Świętego Krzyża w Kimball / Zdjęcie: Brian Peterson – Star Tribune

W katastrofie zginęli wszyscy, którzy lecieli śmigłowcem. To żołnierze Minnesota National Guard. Ich nazwiska mają zostać ogłoszone 24 h po poinformowaniu rodzin. Nieoficjalnie wiadomo, że pilotem śmigłowca był 30-letni Charlie Nord.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Badają to specjaliści z Army Aviation Center w Fort Rucker w Alabamie.

Rozbity śmigłowiec to transportowy Lockheed Martin (Sikorsky) UH-60A Black Hawk. Należał do Minnesota National Guard 34th Combat Aviation Brigade.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.