Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Black Hawka

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 07 grudnia 2019

5 grudnia 2019 ok. 14:00 czasu lokalnego z St. Cloud Municipal Airport do lotu testowego po pracach obsługowych wystartował śmigłowiec Lockheed Martin (Sikorsky) UH-60A Black Hawk należący do Minnesota National Guard. Na jego pokładzie znajdowały się 3 osoby.

O 14:09 pilot śmigłowca nadał sygnał MayDay. Kilka minut później utracono łączność ze śmigłowcem. Wrak znaleziono ok. 16:00. Okazało się, że maszyna rozbiła się na terenie starej żwirowni w Kimball w hrabstwie Stearns, ponad 20 km na południowy zachód od St. Cloud.

Wrak należącego do 34th Combat Aviation Brigade Minnesota National Guard śmigłowca Lockheed Martin (Sikorsky) UH-60A Black Hawk, który rozbił się 5 grudnia 2019. Znaleziono go niedaleko kościoła katolickiego Świętego Krzyża w Kimball / Zdjęcie: Brian Peterson – Star Tribune

W katastrofie zginęli wszyscy, którzy lecieli śmigłowcem. To żołnierze Minnesota National Guard. Ich nazwiska mają zostać ogłoszone 24 h po poinformowaniu rodzin. Nieoficjalnie wiadomo, że pilotem śmigłowca był 30-letni Charlie Nord.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Badają to specjaliści z Army Aviation Center w Fort Rucker w Alabamie.

Rozbity śmigłowiec to transportowy Lockheed Martin (Sikorsky) UH-60A Black Hawk. Należał do Minnesota National Guard 34th Combat Aviation Brigade.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.