Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Zodiaca w Australii

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 08 grudnia 2019

Dziś wcześnie rano samolot ultralekki Zenith Zodiac z dwoma osobami na pokładzie wykonywał lot nad Queensland w Australii po starcie z prywatnego lądowiska przy Round Hill Road w pobliżu Captain Creek, na zachód od Agnes Water w regionie Gladstone. Po przelocie nad Miriam Vale  samolot zawrócił na miejsce startu. Ok. 6:15 czasu lokalnego pilot usiłował lądować. Z niewiadomych przyczyn to się nie udało, a samolot krążył w pobliżu przez ponad pół godziny. Podczas drugiej próby lądowania samolot spadł na płot odgradzający lądowisko od terenu zadrzewionego i rozbił się.

Samolot ultralekki Zenith Zodiac z dwoma mężczyznami na pokładzie spadł na ogrodzenie w zalesionym terenie w regionie Gladstone, podczas próby lądowania na prywatnym lądowisku / Zdjęcie: News Regional Media

W katastrofie zginęli dwaj mężczyźni, którzy lecieli samolotem. Ofiary to 60-letni pilot i 71-letni pasażer – jego szwagier.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Forensic Crash Unit.

Rozbity samolot to ultralekki dolnopłat Zenith Zodiac CH601HD. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.