Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe celowniki dla Cahalu

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 09 grudnia 2019

Elbit Systems poinformował o rozpoczęciu operacyjnej eksploatacji celowników termowizyjnych rodziny XACT th przez Cahal (Siły Obronne Izraela). Celowniki zostały wprowadzone do wyposażenia strzelców wyborowych służących w piechocie i wojskach specjalnych. Producent ogłosił, że do Cahalu trafią tysiące urządzeń.

W ubiegłym roku 4800 celowników XACT th65 trafiło do Australian Army / Zdjęcie: Elbit Systems

Izraelska armia zamówiła celowniki w wariantach XACT th64 i XACT th65, z niechłodzoną głowicą termowizyjną o matrycy 640x480 pikseli, pracującą w paśmie 7-14µm. Są to celowniki przystosowane do używania w warunkach dziennych, w pełnym zaciemnieniu, bądź przy utrudnionej widzialności. Możliwe jest też używanie celowników pod wodą, do głębokości 15 m. Obraz z XACT jest prezentowany na kolorowym wyświetlaczu OLED. Celowniki mogą być używane razem z innym urządzeniem optycznym lub też samodzielnie.

Celownik XACT th64 ma pole widzenia 12º x 9º, masę 610 g i czas działania baterii co najmniej 9 h. Wykrycie człowieka jest możliwe z 1300 m, zaś identyfikacja jest możliwa z 600 m. Z kolei XACT th65 ma pole widzenia 10º x 7º, masę 450 g i czas działania baterii ok. 4,5 h. Za jego pomocą człowiek może zostać wykryty z 1500 m, a identyfikacja jest możliwa na dystansie 650 m.


Drukuj Góra