Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ErzUntGlas dla Bundeswehry

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 grudnia 2019

Niemieckie Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry (BAAINBw) wybrało konsorcjum, które tworzą Atos GmbH jako lider i izraelski Rafael Advanced Defense Systems, do opracowania studium stworzenia przezroczystego pola bitwy w celu wsparcia operacji dynamicznych  (niem. Erzeugung eines gläsernen Gefechtsfeldes zur Unterstützung dynamischer Operationen, ErzUntGlas).

Celem ErzUntGlas jest zademonstrowanie użycia bezzałogowych statków latających w połączeniu z wozami bojowymi / Ilustracja: Rafael

Do mobilnego rozpoznania pola bitwy niemieckie siły zbrojne potrzebują wielu bezzałogowych statków latających, które mogą tworzyć przezroczyste pole bitwy. Celem ErzUntGlas jest zademonstrowanie użycia bezzałogowych statków latających w połączeniu z wozami bojowymi, w celu uzyskania trójwymiarowego, dynamicznego obrazu sytuacji w czasie rzeczywistym w trakcie operacji mobilnych. Wyniki studium zostaną uwzględnione w projekcie nowego francusko-niemieckiego czołgu podstawowego, który zastąpi niemieckie Leopardy 2 i francuskie Leclerki (Francusko-niemiecka współpraca obronna, 2018-04-09).

Atos zajmie się kierowaniem i integracją projektu, a RAFAEL dostarczy Fire Weaver (nowoczesny trójwymiarowy system wielu czujników, łączących poszczególne elementy) i Bnet (szerokopasmowy system SDR z wykrywaniem widma IP dla statków powietrznych i wozów bojowych).

W projekcie użyta zostanie sieć dowodzenia, kierowania, łączności, komputerowa i wywiadowcza (C4I), składająca się z elementów cywilnych i wojskowych. Studium obejmuje coroczne demonstracje zdolności, rozpoczynające się w 2019 i trwające do 2023, po których nastąpi planowanie projektu, trwające do 2025.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.