Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ErzUntGlas dla Bundeswehry

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 grudnia 2019

Niemieckie Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry (BAAINBw) wybrało konsorcjum, które tworzą Atos GmbH jako lider i izraelski Rafael Advanced Defense Systems, do opracowania studium stworzenia przezroczystego pola bitwy w celu wsparcia operacji dynamicznych  (niem. Erzeugung eines gläsernen Gefechtsfeldes zur Unterstützung dynamischer Operationen, ErzUntGlas).

Celem ErzUntGlas jest zademonstrowanie użycia bezzałogowych statków latających w połączeniu z wozami bojowymi / Ilustracja: Rafael

Do mobilnego rozpoznania pola bitwy niemieckie siły zbrojne potrzebują wielu bezzałogowych statków latających, które mogą tworzyć przezroczyste pole bitwy. Celem ErzUntGlas jest zademonstrowanie użycia bezzałogowych statków latających w połączeniu z wozami bojowymi, w celu uzyskania trójwymiarowego, dynamicznego obrazu sytuacji w czasie rzeczywistym w trakcie operacji mobilnych. Wyniki studium zostaną uwzględnione w projekcie nowego francusko-niemieckiego czołgu podstawowego, który zastąpi niemieckie Leopardy 2 i francuskie Leclerki (Francusko-niemiecka współpraca obronna, 2018-04-09).

Atos zajmie się kierowaniem i integracją projektu, a RAFAEL dostarczy Fire Weaver (nowoczesny trójwymiarowy system wielu czujników, łączących poszczególne elementy) i Bnet (szerokopasmowy system SDR z wykrywaniem widma IP dla statków powietrznych i wozów bojowych).

W projekcie użyta zostanie sieć dowodzenia, kierowania, łączności, komputerowa i wywiadowcza (C4I), składająca się z elementów cywilnych i wojskowych. Studium obejmuje coroczne demonstracje zdolności, rozpoczynające się w 2019 i trwające do 2023, po których nastąpi planowanie projektu, trwające do 2025.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.