Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lotniczy kalendarz Fundacji im. Brata Alberta

Ludzie, Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 16 grudnia 2019

Dzisiaj, 16 grudnia, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się oficjalna premiera 15. edycji wydawanego przez Fundację im. Brata Alberta kalendarza charytatywnego, z podopiecznymi fundacji, którego motywem przewodnim jest lotnictwo.

Zdjęcia do kalendarza zostały wykonane w Muzeum Lotnictwa Polskiego, MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice i 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku / Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

W uroczystości wzięli udział m.in.: bohaterowie kalendarza, autor fotografii Mirosław Mróz, prezes Fundacji im. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego Krzysztof Radwan i rzecznik prasowa krakowskiego lotniska Natalia Vince. Premierze kalendarza towarzyszyła też okolicznościowa wystawa zdjęć do kalendarza i prezentacja.

Kalendarz Być dobrym na rok 2020 z jednej strony stanowi spełnienie marzeń kilkunastu podopiecznych fundacji o samolotach, lataniu i spotkaniu z wyjątkową postacią ze świata lotnictwa, a z drugiej strony pokazuje, że ludzie z niepełnosprawnością intelektualną są integralną częścią społeczeństwa, ze swoimi pasjami i marzeniami, są też pasażerami linii lotniczych.

Kalendarz udało się zrealizować dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli pracujących w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice, 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku i Polskich Liniach Lotniczych Lot. Zdjęcia do kalendarza zostały bowiem wykonane na terenie tych instytucji i z wykorzystaniem należących do nich statków powietrznych i lotniczych ubiorów. W realizację kalendarza zaangażował się również kpt. pil Tadeusz Wrona, który wziął udział wspólnie z podopiecznymi fundacji w sesji fotograficznej do kalendarza.

Dochód ze sprzedaży kalendarza ma wspomóc Fundację im. Brata Alberta, która od ponad 32 lat troszczy się o osoby niepełnosprawne intelektualnie, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa, oparcie w drugim człowieku, poczucie więzi i wspólnoty. Swoją opieką obejmuje ona każdego dnia ponad 1200 podopiecznych, z których około140 przebywa w ośrodkach na stałe, a pozostali są dowożeni na zajęcia dzienne. Fundacja prowadzi 35 ośrodków w województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda
GaleriaDrukuj Góra