Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lotniczy kalendarz Fundacji im. Brata Alberta

Ludzie, Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 16 grudnia 2019

Dzisiaj, 16 grudnia, w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się oficjalna premiera 15. edycji wydawanego przez Fundację im. Brata Alberta kalendarza charytatywnego, z podopiecznymi fundacji, którego motywem przewodnim jest lotnictwo.

Zdjęcia do kalendarza zostały wykonane w Muzeum Lotnictwa Polskiego, MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice i 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku / Zdjęcia: Jakub Link-Lenczowski

W uroczystości wzięli udział m.in.: bohaterowie kalendarza, autor fotografii Mirosław Mróz, prezes Fundacji im. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego Krzysztof Radwan i rzecznik prasowa krakowskiego lotniska Natalia Vince. Premierze kalendarza towarzyszyła też okolicznościowa wystawa zdjęć do kalendarza i prezentacja.

Kalendarz Być dobrym na rok 2020 z jednej strony stanowi spełnienie marzeń kilkunastu podopiecznych fundacji o samolotach, lataniu i spotkaniu z wyjątkową postacią ze świata lotnictwa, a z drugiej strony pokazuje, że ludzie z niepełnosprawnością intelektualną są integralną częścią społeczeństwa, ze swoimi pasjami i marzeniami, są też pasażerami linii lotniczych.

Kalendarz udało się zrealizować dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli pracujących w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice, 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku i Polskich Liniach Lotniczych Lot. Zdjęcia do kalendarza zostały bowiem wykonane na terenie tych instytucji i z wykorzystaniem należących do nich statków powietrznych i lotniczych ubiorów. W realizację kalendarza zaangażował się również kpt. pil Tadeusz Wrona, który wziął udział wspólnie z podopiecznymi fundacji w sesji fotograficznej do kalendarza.

Dochód ze sprzedaży kalendarza ma wspomóc Fundację im. Brata Alberta, która od ponad 32 lat troszczy się o osoby niepełnosprawne intelektualnie, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa, oparcie w drugim człowieku, poczucie więzi i wspólnoty. Swoją opieką obejmuje ona każdego dnia ponad 1200 podopiecznych, z których około140 przebywa w ośrodkach na stałe, a pozostali są dowożeni na zajęcia dzienne. Fundacja prowadzi 35 ośrodków w województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.