Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podwójny test BrahMosa

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Marynarka wojenna, 19 grudnia 2019

Specjaliści z DRDO (Organizacji ds. Badań i Rozwoju Obronności), Bharatiya Vayu Sena (BVS, wojsk lotniczych Indii), Bhāratīya Nau Senā (BNS, marynarki wojennej Indii) i spółki BrahMos przeprowadzili 17 grudnia próbne strzelania dwóch wersji pocisków BrahMos – lądowej i lotniczej.

Start pocisku BrahMos z lądowej wyrzutni mobilnej / Zdjęcie: MO Indii

Pierwszy pocisk, którego większość komponentów (kadłub, układ zarządzania paliwem i głowica samonaprowadzająca) została wytworzona przez rodzimy przemysł, wystrzelono z lądowej wyrzutni mobilnej.

Drugi pocisk został odpalony z pokładu wielozadaniowego samolotu bojowego Su-30MKI przeciwko celowi morskiemu, znajdującemu się na wodach Zatoki Bengalskiej, w pobliżu wybrzeża stanu Orisa. Była tu już trzecia udana próba odpalenia kompletnego BrahMosa w wersji lotniczej (Indie kupują przeciwokrętowe BrahMosy, 2019-08-14, Test BrahMosa-A, 2019-05-24, Su-30MKI odpala BrahMosa, 2017-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.