Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakistan kupił chińskie haubice SH-15

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 grudnia 2019

Portal News Nation poinformował, że Pakistan kupił 236 chińskich haubic samobieżnych kal. 155 mm SH-15. Kontrakt został zawarty 27 czerwca 219. Jego wartość – z pakietem wsparcia technicznego, częściami zamiennymi, amunicją i szkoleniem, oraz transferem technologii – jest wart 512 mln USD. W listopadzie Pakistan zapłacił zaliczkę w wysokości 20 mln USD.

Pakistańczycy testowali chińskie haubice SH-15 na poligonie w pobliżu Karaczi na początku 2019

Haubice SH-15 produkowane są przez koncern NORINCO. Wykorzystują podwozia kołowe Shaanxi 6x6 z opancerzoną kabiną dla 4 osób. Zasięg ich ognia z wykorzystaniem amunicji standardowej wynosi ok. 20 km. Specjalna amunicja pozwala na osiągnięcie zasięgu ponad 50 km.

Chińskie haubice mają trafić do uzbrojenia 13 Artillery Regiment. Źródła pakistańskie nieoficjalnie podkreślają, że amunicja SH-15 może być uzbrojona w głowice atomowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.