Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzeci prototyp Ka-62 w powietrzu

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 27 grudnia 2019

W zakładach Progress w Arseniewie, wchodzących w skład holdingu Wiertalioty Rossii, dzisiaj, 27 grudnia, oblatano trzeci prototyp śmigłowca wielozadaniowego Ka-62 (OP-3). Według oficjalnej relacji najpierw przeprowadzono jego próby naziemne, a następnie wiropłat wykonał zawis, podczas którego piloci doświadczalni AO im. Kamowa sprawdzili jego własności pilotażowe i działanie instalacji pokładowych.  

Trzeci prototyp Ka-62 prezentowany podczas MAKS 2019 / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Następnie OP-3 przejdzie serię prób w zakładach Kamowa w Moskwie. W najbliższej przyszłości śmigłowiec, wraz z dwoma wcześniej wyprodukowanymi prototypami, rozpocznie program prób certyfikacyjnych.

Co interesujące, według rosyjskich mediów trzeci prototyp Ka-62 został oblatany na początku sierpnia 2019, a podczas MAKS 2019 wziął udział w pokazach w locie.

Równolegle z przygotowaniami do prób certyfikacyjnych trwają przygotowania do seryjnej produkcji Ka-62, którą planujemy uruchomić w 2020, przy wsparciu finansowym Funduszu Rozwoju Przemysłu, po zakończeniu procesu certyfikacji. Administracja Kraju Nadmorskiego planuje zakup pierwszych śmigłowców seryjnych – powiedział dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij (Pierwszy lot Ka-62, 2017-05-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.