Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa śmigłowca na Hawajach

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 28 grudnia 2019

26 grudnia po południu lot wycieczkowy nad wybrzeżem Napali wyspy Kauai na Hawajach wykonywał śmigłowiec Eurocopter AStar należący do Safari Helicopters. Na jego pokładzie znajdował się pilot i 6 pasażerów, w tym dwoje dzieci. Na miejsce startu miał powrócić o 17:21 czasu lokalnego. Po ponad pół godzinie oczekiwania, o 18:06 (04:06 GMT 27 grudnia) właściciel śmigłowca podniósł alarm.

Zdjęcie: Safari Helicopters

Poszukiwania śmigłowca rozpoczęła US Coast Guard. Przeszkadzały w nich trudne warunki pogodowe (niskie chmury, deszcz, wiatr do 40-50 km/h) i zapadające ciemności. Poszukiwania wznowiono wczoraj o świcie. Mimo, że śmigłowiec był wyposażony w elektroniczny lokalizator, nie odbierano żadnego sygnału.

Ostatecznie wrak znaleziono ok. 9:30 na zalesionym zboczu góry. Okazało się, że wszyscy lecący śmigłowcem zginęli. Szczątki 6 osób wydobyto z wraku, kolejne ciało jest nadal poszukiwane.

Przyczyna katastrofy było prawdopodobnie niespodziewane załamanie pogody i znaczne pogorszenie widzialności. Wiadomo, że ostatni kontakt radiowy z pilotem nawiązano ok. 16:40, gdy śmigłowiec znajdował się nad kanionem Waimea.

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter AS350 B2-7 AStar. Należał do Safari Helicopters, które organizuje loty widokowe na Kauai od 1987.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.