Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie kolejnej partii K55A1

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 31 grudnia 2019

Koncern Hanwha Defense poinformował 30 grudnia o zamówieniu przez DAPA (Defense Acquisition Program Administration) piątej partii samobieżnych armatohaubic K55A1 kal. 155 mm dla sił zbrojnych Republiki Korei. Dostawy potrwają do 30 października 2022. Nie została ujawniona liczba zamówionych armatohaubic. Znana jest za to wartość umowy – 118 mln USD.

Od lat 1980. Republika Korei zamówiła ponad tysiąc armatohaubic K55 i K55A1 / Zdjęcie: Hanwha Defense

K55 to produkowana na licencji w Korei odmiana amerykańskiej armatohaubicy M109A2. W wariancie K55A1 główne uzbrojenie stanowi 155-mm armatohaubica z lufą długości 39 kalibrów. Uzbrojenie pozwala na prowadzenie ognia na dystansie do 32 km.

Najnowsze K55A1 otrzymują identyczne wyposażenie elektroniczne jak armatohaubice K9. W jego skład wchodzi system dowodzenia i kierowania oraz układy nawigacji i wymiany danych. Zastosowanie tego wyposażenia pozwala znacznie skrócić czas przygotowania do prowadzenia ognia i jego precyzję. Ponadto w K55A1 zastosowano nowe akumulatory i pomocniczy zespół napędowy (Projekt koreańskiego budżetu, 2010-11-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.