Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Enforcery dla Bundeswehry

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 02 stycznia 2020

Koncern MBDA zawarł z Federalnym Urzędem ds. Sprzętu, Technologii Informatycznych i Wsparcia Technicznego Bundeswehry (BAAINBw) umowę na dostawę systemów Enforcer. Podpisany 20 grudnia 2019 kontrakt zaspokoi potrzebę niemieckiego wojska dotyczącą posiadania lekkiego, przenośnego i precyzyjnego oręża do zwalczania celów w dzień i w nocy na dystansie nawet ponad 1800 m.

Enforcer zapewnia skuteczne i precyzyjne zwalczanie lekko opancerzonych celów stacjonarnych i ruchomych / Zdjęcie: MBDA

Thomas Gottschild, dyrektor wykonawczy ds. strategii i dyrektor zarządzający niemieckim oddziałem MBDA powiedział: Niemiecki klient wybrał Enforcera po szczegółowej, konkurencyjnej ocenie oferowanej mu broni pod kątem spełnienia wymagań operacyjnych Leichtes Wirkmittel1800+ (Lekki pocisk 1800+). Dzięki zawartej umowie będziemy współpracować z siłami zbrojnymi Niemiec, aby zapewnić im wieloletnie zadowolenie z tego zakupu.

Éric Béranger, prezes MBDA, skomentował: Wraz z wprowadzeniem Enforcera na rynek, MBDA angażuje się mocno w całkowitą odnowę asortymentu oferowanej broni, rozpoczętą wdrażaniem zestawów Brimstone 3 i pocisku średniego zasięgu MMP – wprowadzonego w 2019 do arsenału francuskich sił zbrojnych. Obecnie Enforcer, MMP i Brimstone stanowią nasze główne produkty oferowane wojskom lądowym. Mamy nadzieję, że opracujemy ich liczne warianty rozwojowe.

Enforcer zapewnia skuteczne i precyzyjne zwalczanie lekko opancerzonych celów stacjonarnych i ruchomych, ukrytych za osłoną oraz oddalonych, również w terenie zurbanizowanym, powodując przy tym minimalne straty poboczne. Powstały w wyniku międzynarodowych prac rozwojowych w MBDA oręż uzupełni w niemieckich siłach zbrojnych przenośne granatniki przeciwpancerne kupione w odpowiedzi na wymaganie operacyjne Wirkmittel 90. MBDA ma teraz zakończyć badania nowej broni i przygotować ją do produkcji seryjnej.

Adrian Monks, dyrektor sprzedaży MBDA w Polsce dodał: Zamówienie z Niemiec potwierdza, że Enforcer to najlepszy na świecie przenośny zestaw rakietowy. Enforcer może być również bardzo przydatny dla polskich sił zbrojnych i dlatego uczestniczymy w prowadzonym przez stronę polską dialogu technicznym na rzecz programu Pustelnik (Nowy PMT, 2019-02-28, MBDA proponuje Polsce Enforcera , 2018-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.