Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CV90 ze Spike LR

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 stycznia 2020

W grudniu w północnej Szwecji, w trudnych warunkach arktycznych, w temperaturach poniżej zera, przy dużych opadach śniegu i słabej widoczności zrealizowano próbne strzelania przeciwpancernego pocisku kierowanego dalekiego zasięgu Rafael Advanced Defense Systems Spike LR z bojowego wozu piechoty BAE Systems Hägglunds CV90. Cel znajdował się w odległości ponad 2000 m. Była to pierwsza próba wystrzelenia Spike LR z wyrzutni zamontowanej na CV90.

CV90 odpala ppk Spike LR / Zdjęcie: BAE Systems

Zintegrowanie ppk z CV90 potwierdza, że […] nowa zdolność może zmienić dynamikę pola bitwy i jest kolejnym przykładem na to, jak doskonała mobilność i przeżywalność CV90 pozwala skuteczniej walczyć z przeciwnikiem w dowolnym terenie, warunkach pogodowych, momencie i na każdym polu bitwy – powiedział Dan Lindell, dyrektor programu CV90 w BAE Systems Hägglunds

Do arsenału sił zbrojnych Danii, Estonii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i Holandii trafiło już ponad 1200 CV90 w różnych wersjach, które były użyte operacyjnie (Iron Fist dla CV9035NL, 2019-09-19, Grkpbv90 niebawem w służbie , 2019-09-10, Eurosatory 2018: BAE Systems prezentuje iFighting , 2018-06-15, Wsparcie estońskich CV90, 2018-04-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra