Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tureckie ACV-15 do modernizacji

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 stycznia 2020

Turecki Savunma Sanayii Baskanligi (SSB, Dyrektoriat ds. przemysłu obronnego) poinformował o podpisaniu umowy na modernizację bwp ACV-15. Głównymi wykonawcami umowy będą Aselsan i FNSS.

Wizualizacja zmodernizowanego bwp ACV-15 / Ilustracja: SSB

Umowa o wartości 151,3 mln USD dotyczy zwiększenia siły ognia i przeżywalności pojazdów, polepszenia świadomości sytuacyjnej załogi, obniżenia kosztów eksploatacji i zwiększenia poziomu gotowości bojowej wozów.

Najważniejszym elementem modernizacji będzie wymiana systemu wieżowego na bezzałogowy moduł NEFER z 25-mm armatą automatyczną. Moduł uzbrojenia, tak jak większość nowego wyposażenia, zostanie dostarczony przez Aselsan. Zaś za integrację nowych komponentów i testy zmodernizowanych ACV-15 będzie odpowiadał ich producent – FNSS. Oba przedsiębiorstwa 31 grudnia zawarły porozumienie w sprawie współpracy przy modernizacji.

Poza uzbrojeniem Aselsan dostarczy dla ACV-15 systemy ostrzegania o opromieniowaniu wiązką lasera TLUS, systemy obserwacji dookolnej YAMGOZ, nocny przyrząd obserwacyjny kierowcy ADIS, a także układy nawigacyjne. Z kolei FNSS dostarczy instalacje klimatyzacji, przeciwpożarowe i przeciwwybuchowe, a także zwiększy odporność balistyczną i przeciwminową bwp. Modernizacja pozwoli na polepszenie zdolności bojowych ACV-15 i wydłużenie okresu ich eksploatacji. W ramach prac pojazdy zostaną również poddane remontom.


Drukuj Góra