Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze ćwiczenie 41st Field Artillery Brigade

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 13 stycznia 2020

Według informacji opublikowanej 10 stycznia na oficjalnej witrynie US Army, 28 grudnia rozpoczęto w Niemczech ćwiczenie z użyciem wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych M270A1 MLRS. Jest to pierwsze ćwiczenie poligonowe pododdziałów reaktywowanej 41st Field Artillery Brigade (brygady artylerii polowej).

1. batalion 41st Field Artillery Brigade został reaktywowany 19 września 2019. Drugi z jej batalionów ogniowych zostanie reaktywowany w tym roku / Zdjęcie: US Army 

W ćwiczeniu, związanym z realizacją zadań ogniowych, brał udział 1. batalion w/w brygady. Żołnierze batalionu po raz pierwszy mieli pełną możliwość działania w polu po etapie szkolenia teoretycznego i symulatorowego.

Reaktywacja brygady artylerii rakietowej wprowadza nową jakość do możliwości US Army w Europie. Tego typu jednostka powróciła na Stary Kontynent po 13 latach przerwy.

Stacjonująca w Grafenfoehr brygada po zakończeniu procesu formowania będzie składała się z dowództwa, batalionu dowodzenia, dwóch batalionów artylerii rakietowej, batalionu wsparcia i kompanii łączności. Jej reaktywacja jest odpowiedzią na rosnące napięcie w Europie i aktywną politykę Federacji Rosyjskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.