Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze ćwiczenie 41st Field Artillery Brigade

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 13 stycznia 2020

Według informacji opublikowanej 10 stycznia na oficjalnej witrynie US Army, 28 grudnia rozpoczęto w Niemczech ćwiczenie z użyciem wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych M270A1 MLRS. Jest to pierwsze ćwiczenie poligonowe pododdziałów reaktywowanej 41st Field Artillery Brigade (brygady artylerii polowej).

1. batalion 41st Field Artillery Brigade został reaktywowany 19 września 2019. Drugi z jej batalionów ogniowych zostanie reaktywowany w tym roku / Zdjęcie: US Army 

W ćwiczeniu, związanym z realizacją zadań ogniowych, brał udział 1. batalion w/w brygady. Żołnierze batalionu po raz pierwszy mieli pełną możliwość działania w polu po etapie szkolenia teoretycznego i symulatorowego.

Reaktywacja brygady artylerii rakietowej wprowadza nową jakość do możliwości US Army w Europie. Tego typu jednostka powróciła na Stary Kontynent po 13 latach przerwy.

Stacjonująca w Grafenfoehr brygada po zakończeniu procesu formowania będzie składała się z dowództwa, batalionu dowodzenia, dwóch batalionów artylerii rakietowej, batalionu wsparcia i kompanii łączności. Jej reaktywacja jest odpowiedzią na rosnące napięcie w Europie i aktywną politykę Federacji Rosyjskiej.


Drukuj Góra