Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SiAW dla F-35A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2020

US Air Force (wojska lotnicze Stanów Zjednoczonych Ameryki) opublikowały zapytanie o informację dotyczące Stand-in Attack Weapon (SiAW), czyli modyfikacji przeciwradiolokacyjnego kierowanego pocisku rakietowego AARGM-ER, dzięki której mógłby on być przenoszony w wewnętrznych komorach uzbrojeniowych wielozadaniowego samolotu bojowego Lockheed Martin F-35A Lightning II.

Makieta AARGM-ER w wewnętrznej komorze uzbrojeniowej F-35C / Zdjęcie: Northrop Grumman 

AARGM-ER, produkowany przez Northrop Grummana, stanowi uzbrojenie samolotów lotnictwa US Navy (marynarki wojennej USA): wielozadaniowych Boeing F/A-18E/F Super Hornet i walki elektronicznej Boeing EA-18G Growler, a także ma być przenoszony w kadłubie F-35C. W marcu 2019 Northrop Grumman otrzymał kontrakt o wartości 323 mln USD na dalsze prace inżynierskie i rozwojowe związane z AARGM-ER.

Modyfikacje AARGM-ER sprawią, że SiAW będzie mógł być przenoszony przez samoloty bojowe piątej generacji, co znacznie zwiększy ich zdolności do przełamywania i niszczenia obrony powietrznej przeciwnika w zasięgu jej działania. Naprowadzany radiolokacyjnie SiAW ma być wyposażony w nową głowicę bojową i zapalnik, zdolne do zwalczania większej ilości rodzajów celów i uniwersalny interfejs do łączności z systemem uzbrojenia F-35A. Dalszy rozwój SiAW ma umożliwić zwalczanie zagrożeń, które pojawią się w przyszłości (AARGM-ER dla F-35, 2019-07-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.