Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SiAW dla F-35A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 stycznia 2020

US Air Force (wojska lotnicze Stanów Zjednoczonych Ameryki) opublikowały zapytanie o informację dotyczące Stand-in Attack Weapon (SiAW), czyli modyfikacji przeciwradiolokacyjnego kierowanego pocisku rakietowego AARGM-ER, dzięki której mógłby on być przenoszony w wewnętrznych komorach uzbrojeniowych wielozadaniowego samolotu bojowego Lockheed Martin F-35A Lightning II.

Makieta AARGM-ER w wewnętrznej komorze uzbrojeniowej F-35C / Zdjęcie: Northrop Grumman 

AARGM-ER, produkowany przez Northrop Grummana, stanowi uzbrojenie samolotów lotnictwa US Navy (marynarki wojennej USA): wielozadaniowych Boeing F/A-18E/F Super Hornet i walki elektronicznej Boeing EA-18G Growler, a także ma być przenoszony w kadłubie F-35C. W marcu 2019 Northrop Grumman otrzymał kontrakt o wartości 323 mln USD na dalsze prace inżynierskie i rozwojowe związane z AARGM-ER.

Modyfikacje AARGM-ER sprawią, że SiAW będzie mógł być przenoszony przez samoloty bojowe piątej generacji, co znacznie zwiększy ich zdolności do przełamywania i niszczenia obrony powietrznej przeciwnika w zasięgu jej działania. Naprowadzany radiolokacyjnie SiAW ma być wyposażony w nową głowicę bojową i zapalnik, zdolne do zwalczania większej ilości rodzajów celów i uniwersalny interfejs do łączności z systemem uzbrojenia F-35A. Dalszy rozwój SiAW ma umożliwić zwalczanie zagrożeń, które pojawią się w przyszłości (AARGM-ER dla F-35, 2019-07-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra