Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelska amunicja dla fińskich Leopardów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 stycznia 2020

Ministerstwo Obrony Finlandii wskazało IMI Systems jako dostawcę amunicji wielozadaniowej do armat czołgowych kal. 120 mm. IMI zwyciężyło po konkursie, w ramach którego testowano amunicję różnych producentów. Wartość przewidywanej umowy ani skala potencjalnego zamówienia nie zostały ujawnione.

Wielozadaniowa amunicja odłamkowo-burząca M339 przeznaczona jest dla fińskich Leopardów 2 / Zdjęcie: MO Finlandii

Oferta IMI dotyczy nabojów M339. Jest to wielozadaniowa amunicja odłamkowo-burząca. Stanie się ona uzbrojeniem fińskich Leopardów 2. Poza samą amunicją IMI Systems dostarczy również programatory zapalników.

Naboje M339 przeznaczone są do niszczenia umocnień, budynków, lekko opancerzonych pojazdów i zwalczania siły żywej. Masa całego naboju M339 to 27 kg. Sam pocisk o masie 17 kg zawiera 2,3 kg ładunku wybuchowego CLX663.

M339 jest przystosowany do użycia przez większość czołgów podstawowych z armatami kal. 120 mm spełniając normy STANAG 4385 i 4493. Z lufy o długości 44 kalibrów wystrzeliwany jest z prędkością 900 m/s. Jest on w stanie przebić podwójnie zbrojony mur o grubości 200 mm i eksplodować za nim.


Drukuj Góra