Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-100 wykrywa skażenia

Lotnictwo cywilne, 14 stycznia 2020

Bezzałogowy statek latający Schiebel Camcopter S-100 został użyty do wykrycia skażenia toksycznymi ściekami rzeki Kim Kim w Malezji. W marcu 2019 nielegalnie zrzucono ponad 2 t odpadów chemicznych do rzeki Kim Kim, która znajduje się w pobliżu największego obszaru przemysłowego na południu Malezji, Johor Malaysia. Toksyczne opary spowodowały zatrucie ponad 6000 osób, z których wiele było hospitalizowanych. Zamknięto też wiele szkół w pobliżu miejsca skażenia.

S-100 operował w Malezji od marca do września 2019 / Zdjęcie: Schiebel

W tej sytuacji malezyjskie Ministerstwo Energii, Nauki, Technologii, Środowiska i Zmian Klimatu, we współpracy z rodzimymi siłami zbrojnymi, powołało sztab kryzysowy, który zajął się analizą i badaniami zanieczyszczonej rzeki i przylegających do niej obszarów. Do tego celu od marca do września 2019 użyto bsl S-100, którego dostarczył miejscowy partner Schiebela, Three Tis Group. Bezzałogowiec wylatał ok. 30 h w dzień i w nocy, badając skutki skażenia (S-100 może operować z Dixmude, 2019-11-21, S-100 dla Tajlandii, 2019-11-05, Camcopter ratuje rozbitka , 2019-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.