Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Znowu rekord w Jasionce

Lotnictwo cywilne, 15 stycznia 2020

Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ub. r. z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Podkarpackie lotnisko powtórzyło tym samym rekordowy wynik osiągnięty w 2018. Udało się to głównie dzięki dynamicznemu rozwojowi połączeń do portów przesiadkowych i poszerzeniu oferty wakacyjnych lotów czarterowych.

Łączna liczba wszystkich operacji lotniczych, na lotnisku Jasionka z uwzględnieniem lotów szkolnych na lotnisku Rzeszów-Jasionka w 2019 wyniosła prawie 19 tys. / Zdjęcie: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka 

Zwiększenie przez Lufthansę liczby rejsów do Monachium do 14 tygodniowo przełożyło się na ponad 60-% zwiększenie ruchu na tym kierunku. Z lotów do stolicy Bawarii w ub. r. skorzystało ponad 73 tys. pasażerów. Czwarty rok z rzędu wzrosła liczba pasażerów udających się na letni urlop czarterami. Ofertę wakacji z wylotem z Rzeszowa wybrało prawie 55 tys. pasażerów, co razem z pozostałymi lotami czarterowymi dało 25-% wzrost w tym segmencie.

2019 był również rekordowy jeśli chodzi o liczbę rejsów wykonanych przez samoloty LOT na trasie Rzeszów-Warszawa, z których skorzystało łącznie ponad 215 tys. pasażerów. Liderem w zakresie regularnych połączeń realizowanych z lotniska w Jasionce pozostaje irlandzki Ryanair, który w 2019 przewiózł prawie 400 tys. pasażerów, z czego ok. 190 tys. na trasie Rzeszów-Londyn. Łączna liczba wszystkich operacji lotniczych, na lotnisku Jasionka z uwzględnieniem lotów szkolnych na lotnisku Rzeszów-Jasionka w 2019 wyniosła prawie 19 tys.

Powtórzyliśmy ubiegłoroczny rekord, a nawet odrobinę go poprawiliśmy. W tak trudnych warunkach rynkowych to wynik na miarę naszych oczekiwań. Najwięksi przewoźnicy operujący na naszym lotnisku z różnych względów zmuszeni byli do ograniczenia rozwoju siatki połączeń. Ten negatywny trend udało się zrównoważyć aktywną współpracą z Lufthansą oraz czołowymi polskimi touroperatorami. W 2020 chcemy kontynuować te działania, jednocześnie zabiegając o uruchomienie nowych tras w każdym z segmentów rynku lotniczego. Pozwoli nam to umocnić się na pozycji lidera w grupie lotnisk regionalnych obsługujących do 1 mln pasażerów – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu lotniczego Rzeszów-Jasionka (Nowe wakacyjne kierunki z Rzeszowa, 2019-11-15).

Ważnym wydarzeniem dla rozwoju lotniska w Jasionce było otwarcie w październiku ub. r. hotelu Holiday Inn Express, należącego do globalnej sieci IHG. Zlokalizowany naprzeciw terminala pasażerskiego nowoczesny obiekt oferuje ponad 100 pokoi i świadczy wysokiej jakości usługi gastronomiczne. W 2019 Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zawarł również strategiczne umowy z LOT AMS i Polską Grupą Lotniczą dotyczące budowy na terenie lotniska hangarów, w których powstanie największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum obsługi samolotów (Nowa inwestycja PGL, 2019-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.