Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Challenger 2 z IronVision

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 21 stycznia 2020

Brytyjski resort obrony poinformował o trwających od początku grudnia 2019 testach dopracowanego czołgu podstawowego zmodernizowanego do walk w warunkach miejskich Challenger 2 Streetfighter II. Testy prowadzone są w ośrodku przygotowań do walk w terenie zurbanizowanym Copehill Down na poligonie Salisbury Plain. 5 grudnia 2019 czołg Challenger 2 Streetfighter II został tam zaprezentowany wysokiej rangi przedstawicielom MoD i dowódcom wojskowym, w tym członkom Defence Science and Technology Laboratory (DSTL), które uczestniczy w pracach modernizacyjnych.

Zmodernizowany do walk w warunkach miejskich czołg podstawowy Challenger 2 Streetfighter II / Zdjęcie: MoD

Grudniowe testy to kontynuacja prób sprzed roku z pierwszą wersją Challengera 2 Streetfighter. Prowadzi je Royal Tank Regiment. Celem twórców modernizacji jest zwiększenie skuteczności bojowej czołgu i świadomości sytuacyjnej załogi oraz ulepszenie współpracy z piechotą.

Montowany na hełmie system rozpoznawania sytuacji na polu walki Elbit IronVision / Zdjęcie: Elbit System

W ulepszonej wersji Challenger 2 Streetfighter II został uzupełniony m.in. o montowany na hełmie system rozpoznawania sytuacji na polu walki Elbit IronVision. Daje on operatorowi widok otoczenia czołgu w zakresie 360 stopni w czasie rzeczywistym. Brytyjczycy współpracują z Izraelczykami w sprawie integracji IronVision od stycznia 2019.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.