Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie Lockheed Martina i PGZ

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 stycznia 2020

Koncern Lockheed Martin podpisał nowe porozumienie o współpracy (MoU) z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ). Na jego mocy obie strony powołają wspólne grupy robocze, które podejmą prace nad rozwojem centrów obsługi i napraw samolotów wielozadaniowych F-16 Fighting Falcon (na zdjęciu) i transportowców C-130 w oparciu o potencjał Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2, wchodzących w skład PGZ.

 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Oprócz tego obydwa podmioty będą współpracować nad zapewnieniem wsparcia rozwoju potencjału w zakresie bezzałogowych systemów latających następnej generacji, by spełnić potrzeby bezpieczeństwa narodowego Polski i wzmocnić dominację powietrzną NATO.

Lockheed Martin będzie poszukiwać także możliwości włączenia spółek PGZ w globalny łańcuch dostaw i będzie poszukiwać możliwości eksportu ich produktów poprzez relacje ze swoimi klientami w ponad 50 krajach na świecie. Negocjacje dotyczące wszystkich w/w kwestii są prowadzone już od dawna.

Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martina w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, powiedział: Lockheed Martin już ponad 20 lat jest zaufanym partnerem bezpieczeństwa narodowego Polski i krajowego przemysłu obronnego. Nasza firma stara się wzmacniać relacje z PGZ poprzez rozwój zdolności, dzielenie się technologią i wspieranie wzrostu eksportu. To nowe porozumienie stanowi ważny kamień milowy w kolejnej fazie naszego partnerstwa i zaangażowania w momencie, gdy Polska modernizuje swoje zdolności obronne i umacnia swoją pozycję w NATO.

Nowe porozumienie zwiększa zaangażowanie Lockheed Martina w Polsce, gdzie w zakładach PZL Mielec zatrudnionych jest 1,6 tys. osób przy produkcji zespołów śmigłowców Black Hawk i utrzymuje zatrudnienie ponad 5 tys. pracowników w krajowym łańcuchu dostaw.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.