Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Air Tractor powraca

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 czerwca 2009

Po kilku latach nieobecności na Le Bourget powrócił amerykański Air Tractor, prezentując dwie wersje najnowszego modelu AT-802. Debiutantem na salonie jest uzbrojony AT-802U, a towarzyszy mu standardowy AT-802 w wersji z podwoziem pływakowym.

Wersja wojskowa jest rozwinięciem projektu sprzed 10 lat, który zaowocował serią 30 maszyn z opancerzoną kabina pilota i zbiornikiem paliwa. Były one używane do niszczenia plantacji koki w Ameryce południowej. W nowej wersji samolot jest wyposażony w osiem węzłów pozwalających na zabranie do dziewięciu klasycznych bomb o masie 225 kg każda. Alternatywnie może on przewozić działka, wyrzutnie niekierowanych pocisków rakietowych lub zasobniki z wyposażeniem specjalnym.

Wzmocniony silnik (1800 KM) pozwala na operacje w trudnych warunkach, w terenie górzystym oraz przy podwyższonych temperaturach powietrza, bez szkody dla osiągów samego samolotu. Podobnie jak w poprzednich wersjach kabina pilota jest opancerzona.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.