Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Mali odbiera Typhoony

Strategia i polityka, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 stycznia 2020

Siły zbrojne Mali odebrały pierwszą partię siedmiu pojazdów Typhoon 4x4 klasy MRAP. Dotarły one do Afryki na pokładzie An-124 w połowie stycznia br.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie rządowym, to pierwsza dostawa tego typu pojazdów. Łącznie siły zbrojne Mali mają odebrać 130 pojazdów. Z tej liczby 30 Typhoonów będzie darowizną Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wśród regionalnych użytkowników Typhoonów znajduje się również Sudan Południowy, Nigeria i Ghana / Zdjęcie: Primature du Mali

Typhoony są produkowane przez spółkę pochodzącą z ZEA. Występują w wariancie 4x4 i 6x6. Otrzymane przez Mali pojazdy o trakcji 4x4 charakteryzują się dopuszczalną masą całkowitą na poziomie 16 t. Mogą być konfigurowane do wykonywania różnych zadań. W wersji transportera piechoty mieszczą dwóch członków załogi i 10 żołnierzy desantu. Napędzane są 11,8-litrowym silnikiem o mocy 300 KM. Typhoony zapewniają ochronę balistyczną na poziomie 2 wg STANAG 4569, która może być wzmocniona dodatkowymi panelami pancerza do poziomu 4. Dno pojazdu w kształcie spłaszczonej litery V zapewnia ochronę przeciwminową na poziomie 3 według STANAG.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.