Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Stambule rozbił się Boeing 737

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 05 lutego 2020

Dziś wieczorem do lądowania w międzynarodowym porcie lotniczym Sabiha Gökçen w Stambule podchodził samolot pasażerski Boeing 737-800 linii Pegasus. Na jego pokładzie znajdowało się 171 pasażerów i 6 członków załogi. Samolot przyleciał z Izmiru (port lotniczy Adnan Menderes), skąd wystartował o 17:22 (lot 2193).

Przed przylotem Boeinga nad lotniskiem przeszła burza. W czasie lądowania na pasie nr 06 wiał jeszcze silny tylny wiatr (ok. 20 w.). Samolot zetknął się z ziemią o 18:19 czasu lokalnego. Okazało się, że pilot nie zdołał go opanować i maszyna wypadła z pasa. Samolot spadł z nasypu, a jego kadłub rozpadł się na trzy części.

Wrak rozbitego na lotnisku Sabiha Gökçen w Stambule samolotu Boeing 737 tureckich linii Pegasus / Zdjęcie: TPX

Gdy do wraku dotarli ratownicy okazało się, że nikt nie zginął. Jednak wiele osób zostało rannych. Początkowo liczbę poszkodowanych szacowano na ok. 70. Ostatecznie okazało się, że obrażenia odniosło ponad 120 osób, z których ok. 50 hospitalizowano. 2-3 osoby są poważniej ranne. Jedna z nich zmarła w szpitalu.

Rozbity samolot to pasażerski Boeing 737-86J(WL) zn. rej. TC-IZK, nr ser. 37742, oblatany 23 stycznia 2009. Jego operatorem były tureckie niskokosztowe Pegasus Airlines. Pierwotnie, do maja 2016, latał w barwach Air Berlin.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.