Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

United kupują szkołę lotniczą

Lotnictwo cywilne, Ludzie, 05 lutego 2020

United Airlines kupują Westwind School of Aeronautics w Phoenix. Linie chcą w ten sposób zapewnić sobie pozyskanie pilotów, którzy zastąpią tych odchodzących z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego, wyznaczonego przez FAA na 65 lat. W ciągu następnej dekady będzie to połowa z pilotów latających w United, czyli ponad 10 tysięcy.

Zdjęcie: Westwind School of Aeronautics

Szkoła we wrześniu zmieni nazwę United Aviate Academy. W pierwszym roku w pełni kontrolowanym przez United ma wyszkolić 300 pilotów. Będą oni zobowiązani do podjęcia pracy w liniach właścicielskich. Typowy program szkoleniowy potrwa od 9 do 12 miesięcy.

Koszt szkolenia pilota komercyjnych linii lotniczych w USA przekracza 80 tys. USD. Stanowi to poważną barierę dla kandydatów. Ponadto przepisy wymagają, aby piloci linii lotniczych przed rozpoczęciem pracy mieli 1500 godzin lotu, choć od tego są wyjątki.

United ostro rywalizują z Delta i American o nowych pilotów, oferując nisko oprocentowane pożyczki, stypendia i inne programy. Własna szkoła ma dać im przewagę w ich pozyskiwaniu. Studenci-piloci w akademii mogą zacząć od zerowego doświadczenia w locie, aby zostać w pełni wykształconymi pilotami komercyjnymi. Co ciekawe, United planują specjalne stypendia dla kobiet i przedstawicieli mniejszości, by zwiększyć ich liczbę wśród swych pilotów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.