Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Deputowany do Dumy FR zginął w katastrofie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 07 lutego 2020

Dzisiaj wieczorem, po udziale w spotkaniu komisji ds. Realizacji federalnych i regionalnych projektów partii Jednej Rosji, które odbyło się w Kazaniu, wracał deputowany do Dumy Państwowej FR, 49-letni Ajrat Chajrullin. Wraz z pilotem i asystentem mieli lecieć z lotniska Łajszewo do Borowoje Matiuszino. 6 km od miejsca startu pilot próbował awaryjnie lądować.

Śmigłowiec rozbił się o 16:21 czasu moskiewskiego. W katastrofie zginął Chajrullin. Dwie pozostały osoby lecące śmigłowcem zostały ciężko ranne. To pilot Żawdad Sulejmanow i asystent deputowanego Ramis Hazizow.

Wrak rozbitego pod Kazaniem śmigłowca Bell 407 / Zdjęcie: kazanfirst

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Bierze się pod uwagę wszystkie możliwości, z awarią techniczną i błędem pilota. Przed wypadkiem śmigłowiec leciał na małej wysokości. Warunki pogodowe były trudne.

Ajrat Chajrullin był pilotem śmigłowcowym. W 2004 uzyskał licencję. Latał śmigłowcami Robinson R44 i Bell 407. W jednym z wywiadów opowiadał, że od stycznia do listopada 2019 wylatał 600 h. Znacznie więcej niż wielu pilotów zawodowych. Deputowanym był od 2003.

Rozbity śmigłowiec to Bell 407. Należał do kompanii Wostok Trans Chajrullina.


Drukuj Góra