Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

WCBKT SA z Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym

Lotnictwo wojskowe, Imprezy branżowe, 08 lutego 2020

30 stycznia 2020 dyrektor Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego – Ewa Kacprzyk, i prezes zarządu Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego – Piotr Kisiel podpisali list intencyjny o współpracy. Celem wspólnych działań ma być podniesienie poziomu wiedzy technicznej i kluczowych kompetencji absolwentów, aby zostali lepiej przygotowani do wymagań współczesnego rynku pracy. - Zależy nam, aby  uczniowie od początku swojej edukacji  mogli doświadczać, jak wiedza,  którą na co dzień zdobywają, znajduje zastosowanie w praktyce. Współpraca ze szkołami i uczelniami to najlepsza inwestycja w przyszłe, świetnie przygotowane kadry  przemysłu obronnego – podkreślił prezes Kisiel.

Dyrektor Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego – Ewa Kacprzyk, i prezes zarządu Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego – Piotr Kisiel podpisali list intencyjny o współpracy / Zdjęcie: WCBKT S.A.

Już wkrótce, w ramach zawartego porozumienia, uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć praktycznych w siedzibie warszawskiej spółki. Ponadto obie strony wyraziły wolę rozwinięcia współpracy na polu naukowym i dydaktycznym, co ma znaleźć odzwierciedlenie w organizowaniu wspólnych projektów i konkursów. 

- Podpisanie listu to symboliczny początek działań, które nakierowane są na zapewnienie uczniom jak najlepszych warunków do nauki w wielu obszarach jednocześnie. Wierzymy, że w dynamicznie zmieniającym się świecie, młodzież obok solidnej, merytorycznej podstawy, potrzebuje również praktycznego kontekstu i umiejętności działania w zespole. To właśnie jej zapewniamy – podsumowuje  dyrektor Ewa Kacprzyk. - Niezwykle ważne jest dla nas również, by dawać młodym ludziom przykład swoim własnym działaniem. Dzisiejsze spotkanie to przekaz dla młodego pokolenia,  że współpraca jest podstawą do rozwoju i budowania nowej jakości.

- To dla mnie duża przyjemność, obserwować jak szkoły i przedsiębiorstwa nawiązują współpracę, z której korzystać może nasza młodzież. Moja obecność dzisiaj, choć gościnna, jest również symboliczna. Liczę na to, że przyszli absolwenci tego liceum zechcą kontynuować swoją edukację
w Wojskowej Akademii Technicznej, a później  jako absolwenci WAT, będą mogli rozpocząć karierę np. w WCBKT SA. To ścieżka zawodowa, która staje się łatwiejsza, dzięki takim jak to, wydarzeniom
– zauważył Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, który uczestniczył w wydarzeniu.

Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie jest publiczną szkołą ponadpodstawową, której organem prowadzącym jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne to spółka, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, specjalizująca się w produkcji urządzeń Naziemnej Obsługi Statków Powietrznych (NOSP).


Drukuj Góra