Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT rozszerza ofertę z Rzeszowa

Lotnictwo cywilne, 10 lutego 2020

Polskie Linie Lotnicze LOT w sezonie letnim zaoferują nowe bezpośrednie połączenia z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Samoloty polskiego przewoźnika w wakacje polecą do Gdańska i Zadaru, popularnego chorwackiego kurortu.

Nowe połączenia PLL LOT z Rzeszowa będą obsługiwać turbośmigłowe Bombardiery Q400, mogące zabrać na pokład 78 pasażerów / Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Jestem dumny, że LOT jest ważnym partnerem podróży prywatnych i służbowych zarówno dla Polaków, jak i pasażerów z całego świata. Cieszę się, że coraz więcej podróżnych z Podkarpacia gości na naszych pokładach. Tylko w 2019 na trasie do i z lotniska Rzeszów-Jasionka LOT wybrało ponad 232 tys. osób! Dziękuję za zaufanie! Mając na uwadze twarde dane, a także owocną współpracę z władzami Podkarpacia i lotniska możemy zaproponować kolejne połączenia dla mieszkańców regionu. Jestem przekonany, że zyskają szerokie uznanie – powiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rynek lotniczy w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija, czego świetnym przykładem jest Podkarpacie i regionalne lotnisko Rzeszów-Jasionka. Od lat niezmiennie notuje rekordowe wyniki. Cały czas inwestujemy w nasz port, aby był atrakcyjnym miejscem dla rozwoju ruchu pasażerskiego, a także ruchu cargo. Świetnie zdajemy sobie sprawę, że musimy centrum komunikacyjne, bo tym jest dla nas lotnisko, rozwijać. Cieszymy się, że przewoźnicy, w tym nasz narodowy LOT zauważają te starania i chcą jeszcze lepiej wykorzystywać możliwości, które tworzymy. Już wkrótce z podrzeszowskiej Jasionki będzie można polecieć nad Bałtyk, bo ruszają loty do Gdańska. Od lat rozwijamy naszą współpracę z regionem partnerskim w Chorwacji, czyli Żupanią Zadarską. Teraz do Zadaru będą bezpośrednie loty. A przecież Bałtyk i Chorwacja to dwa najchętniej wybierane miejsca na wakacyjny wypoczynek Polaków. Bardzo cieszę się z tych możliwości – dodał Władysław Ortyl, marszałek Województwa Podkarpackiego.

Rejsy między Rzeszowem a Gdańskiem zaplanowano w dniach od 25 kwietnia do 26 września. Przelot w jedną stronę potrwa 1 h 20 min. Samoloty będą startować z portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy w soboty o 12:05 i lądować w Rzeszowie o 13:25. Rejs powrotny w dn. od 25 kwietnia do 23 maja rozpocznie się o 13:55 i zakończy w Gdańsku o 15:20, a od 30 maja do 19 września wystartuje o 19:05 i wyląduje w Gdańsku o 20:30.

Natomiast połączenia między stolicą Podkarpacia a Zadarem będą oferowane od 30 maja do 19 września. Sobotnie rejsy z Rzeszowa do Zadaru rozpoczną się o 13:55 i zakończą dwie godziny później. Lot powrotny wystartuje o 16:35 i wyląduje w Rzeszowie o 18:35.        

Nowe połączenia sezonowe doskonale wpisują się w naszą strategię rozwoju oferty lotów wakacyjnych, bardzo oczekiwanych przez m.in. mieszkańców Podkarpacia. Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, z roku na rok rośnie liczba turystów przesiadających się z samochodu na samolot. Dzięki nowym trasom LOT-u znacznie skróci się czas podróży z Rzeszowa zarówno nad Bałtyk jak i do słonecznej Chorwacji. To doskonała wiadomość szczególnie dla pasażerów podróżujących z dziećmi, którym nasze lotnisko oferuje szereg udogodnień. Mamy ambicję być najbardziej przyjaznym rodzinom portem regionalnym w tej części Polski – podkreślił Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka (Znowu rekord w Jasionce, 2020-01-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.