Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

H135 dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 12 lutego 2020

Kong Thab Akat Thai (królewskie wojska lotnicze Tajlandii) zamówiły 6 dwusilnikowych śmigłowców Airbus Helicopters H135 na potrzeby programu doskonalenia szkolenia pilotów wojskowych. Zostaną one użyte do wielu misji, w tym początkowego szkolenia w locie.

Dostawy H135, przeznaczonych dla wojsk lotniczych Tajlandii, rozpoczną się w 2021 / Zdjęcie: Airbus

Jesteśmy zaszczyceni decyzją Kong Thab Akat Thai o powiększeniu floty o H135. Śmigłowiec ten posiada certyfikat FAA do lotów według wskazań przyrządów (IFR) i jest dobrze oceniany przez klientów wojskowych na całym świecie ze względu na jego wszechstronność, doskonałe osiągi oraz niezawodność. Stąd nasza pewność, że H135 jest idealny do szkolenia. Oczekujemy, że H135 polpeszą od 2021 zdolności szkoleniowe Kong Thab Akat Thai, i że od tego czasu każdy pilot nauczy się latać śmigłowcem dzięki szkoleniu na H135 i płynnie przejdzie do latania bardziej skomplikowanymi wiropłatami – powiedział Fabrice Rochereau, dyrektor Airbus Helicopters ds. sprzedaży w regionie Azji i Pacyfiku.

H135 dla Tajlandii zostaną wyposażone w najnowocześniejszy pakiet awioniki Helionix, dwie zewnętrzne kamery, zapewniające pilotom dookólną widoczność otoczenia na zewnątrz. Śmigłowce będą też posiadać systemy taktyczne i ruchomą mapę Euronav7, zwiększające świadomość sytuacyjną oraz instalację klimatyzacji, przyciemniane szyby i fotele pilotów z regulacją wysokości, zwiększające komfort lotu.

Podpisana umowa obejmuje kompleksowe wsparcie obsługowe w ramach programu wsparcia dostępności godzinowej HCare Smart oraz usługi organizacji zarządzania ciągłą zdatnością do lotu. Kong Thab Akat Thai skorzystają ze wsparcia zespołu Airbus Helicopters w Tajlandii, zapewniającego dostęp do specjalnej lokalnej puli części, co zredukuje do minimum czas reakcji na zapotrzebowanie po stronie użytkownika. W ramach umowy HCare Airbus Helicopters dostarczy klientowi wszystkie części potrzebne do obsługi śmigłowców, gwarantując najwyższy poziom dostępności dla tej floty.

Obecnie Kong Thab Akat Tai użytkują 12 innych śmigłowców Airbusa – H225M, a Kongthap Ruea (królewska marynarka wojenna Tajlandii) – 5 H145M (Tajlandia kupiła kolejne 4 H225M, 2018-09-21, Dwa pierwsze H145M dla Tajlandii , 2016-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.