Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H135 dla Tajlandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 12 lutego 2020

Kong Thab Akat Thai (królewskie wojska lotnicze Tajlandii) zamówiły 6 dwusilnikowych śmigłowców Airbus Helicopters H135 na potrzeby programu doskonalenia szkolenia pilotów wojskowych. Zostaną one użyte do wielu misji, w tym początkowego szkolenia w locie.

Dostawy H135, przeznaczonych dla wojsk lotniczych Tajlandii, rozpoczną się w 2021 / Zdjęcie: Airbus

Jesteśmy zaszczyceni decyzją Kong Thab Akat Thai o powiększeniu floty o H135. Śmigłowiec ten posiada certyfikat FAA do lotów według wskazań przyrządów (IFR) i jest dobrze oceniany przez klientów wojskowych na całym świecie ze względu na jego wszechstronność, doskonałe osiągi oraz niezawodność. Stąd nasza pewność, że H135 jest idealny do szkolenia. Oczekujemy, że H135 polpeszą od 2021 zdolności szkoleniowe Kong Thab Akat Thai, i że od tego czasu każdy pilot nauczy się latać śmigłowcem dzięki szkoleniu na H135 i płynnie przejdzie do latania bardziej skomplikowanymi wiropłatami – powiedział Fabrice Rochereau, dyrektor Airbus Helicopters ds. sprzedaży w regionie Azji i Pacyfiku.

H135 dla Tajlandii zostaną wyposażone w najnowocześniejszy pakiet awioniki Helionix, dwie zewnętrzne kamery, zapewniające pilotom dookólną widoczność otoczenia na zewnątrz. Śmigłowce będą też posiadać systemy taktyczne i ruchomą mapę Euronav7, zwiększające świadomość sytuacyjną oraz instalację klimatyzacji, przyciemniane szyby i fotele pilotów z regulacją wysokości, zwiększające komfort lotu.

Podpisana umowa obejmuje kompleksowe wsparcie obsługowe w ramach programu wsparcia dostępności godzinowej HCare Smart oraz usługi organizacji zarządzania ciągłą zdatnością do lotu. Kong Thab Akat Thai skorzystają ze wsparcia zespołu Airbus Helicopters w Tajlandii, zapewniającego dostęp do specjalnej lokalnej puli części, co zredukuje do minimum czas reakcji na zapotrzebowanie po stronie użytkownika. W ramach umowy HCare Airbus Helicopters dostarczy klientowi wszystkie części potrzebne do obsługi śmigłowców, gwarantując najwyższy poziom dostępności dla tej floty.

Obecnie Kong Thab Akat Tai użytkują 12 innych śmigłowców Airbusa – H225M, a Kongthap Ruea (królewska marynarka wojenna Tajlandii) – 5 H145M (Tajlandia kupiła kolejne 4 H225M, 2018-09-21, Dwa pierwsze H145M dla Tajlandii , 2016-04-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.