Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PNS Yarmook w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 14 lutego 2020

W stoczni Damen w rumuńskiej Konstancy przedstawiciele Pak Bahriya (Marynarki Wojennej Pakistanu) przyjęli wczoraj, 13 lutego, do służby korwetę wielozadaniową PNS Yarmook (F-271), opartą na projekcie OPV 1900. W wydarzeniu uczestniczył wadm. Muhammad Fayyaz Gilani, zastępca szefa sztabu Pak Bahriya.

Pakistańscy marynarze na pokładzie korwety PNS Yarmook / Zdjęcie: Damen

Rząd w Islamabadzie zamówił w czerwcu 2017 dwie jednostki tego typu, o długości 90 m i wyporności 2300 t. Z ich pokładów mogą operować śmigłowce załogowe i bezzałogowe. Okręt mieści także dwie szybkie łodzie hybrydowe  o długości 11,5 m i 6,5 m, a także może pomieścić dwa kontenery do operacji specjalnych. Druga jednostka, PNS Tabook, ma zostać przekazana Pakistańczykom w maju br.

Przemawiając podczas ceremonii wadm. Gilani podkreślił znaczenie nowych korwet dla pakistańskiej marynarki wojennej i stwierdził, że znacznie zwiększą one jej do ochrony granic morskich.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.