Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tornado zestrzelony nad Jemenem

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 16 lutego 2020

Rebelianci Huti opublikowali na portalu Al-Masirah film pokazujący zestrzelenie należącego do lotnictwa Arabii Saudyjskiej samolotu myśliwsko-bombowego Tornado. Zarejestrowane w podczerwieni nagranie pokazuje lot samolotu, jego trafienie i rozbicie o ziemię. Do zdarzenia miało dojść 14 lutego 2020 o 23:45 czasu lokalnego nad jemeńską prowincją al-Jawf w pobliżu granicy z Arabią Saudyjską.

Kadr z nagrania opublikowanego przez Huti, pokazujący saudyjskiego Tornado nad jemeńską prowincją al-Jawf kilka sekund przed trafieniem przez pocisk

Zestrzelony Tornado brał udział w atakach na pozycje Huti. Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że tylko wczoraj w saudyjskich nalotach na prowincję al-Jawf zginęło 31 cywilów.

Dwa obiekty na lewo od płonącego Tornado to fotele katapultowe, które przed chwilą oddzieliły się od trafionego pociskiem samolotu

Wcześniej Arabia Saudyjska informowała o utracie samolotu Tornado nad Jemenem. Nie ujawniała jednak przyczyn zdarzenia. Wiadomo było jedynie, że załoga samolotu przeżyła, ratując się na spadochronach. Lotnicy wpadli w ręce Huti.

Według nieoficjalnych źródeł, Huti zestrzelili Tornado przy pomocy zmodyfikowanego pocisku kierowanego klasy powietrze-powietrze R-27 produkcji rosyjskiej (sowieckiej). Rebelianci montują takie pociski na improwizowanych wyrzutniach na samochodach terenowych. W 2018 z takiej wyrzutni Huti zestrzeli saudyjski samolot F-15.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.